IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Китай разрешава по-голямо чуждестранно присъствие във финансовия си сектор

Страната облекчи съществуващите правила за чуждестранни инвестиции в китайски джойнт венчъри в областта на ценните книжа

14:07 | 29.04.18 г.
<p>
	<em>Снимка: Архив Ройтерс</em></p>

Снимка: Архив Ройтерс

Китайският регулатор на ценните книжа публикува нови правила за чуждестранни инвестиции в китайски джойнт венчъри, опериращи в сектора на ценните книжа. Те ще облекчат някои ограничения и ще позволят по-голямо чуждестранно присъствие, предава Ройтерс.

Консултациите за новите правила започнаха през март и приключиха с официалното публикуване на окончателните регулации, които влизат в сила незабавно, съобщи регулаторът на сайта си късно в събота.

По време на консултациите ограниченията за чуждестранни инвеститори да притежават дял да 30% в джойнт венчъри, опериращи в сектора на ценните книжа директно или чрез партньор, бяха отменени, съобщава държавният вестник China Securities.

Чуждестранни банкери изразиха безпокойство от това конкретно ограничение, заявявайки, че то може да принуди западните банки да включват трети партньор в сделки, а това може да попречи на разширяващото се международно участие на китайския пазар на ценни книжа.

Чуждестранни компании, които искат да направят промени в собствеността на акциите си в местни джойнт венчъри от сектора на ценните книжа, или които желаят да създадат нов джийнт венчър, могат да кандидатстват пред регулатора.

Решението е част от обещанието на Китай да смекчи ограниченията пред чуждестранната собственост, за да позволи на големи международни банки да засилят присъствието си в бизнеса с ценни книжа във втората по големина икономика в света.

Досега западните банки можеха да притежават до 49% от своите китайски джойнт венчъри в областта на ценните книжа.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 05:22 | 13.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини
Още от Азия виж още

Коментари

Финанси виж още