“Много китайски инвеститори купуват имоти, заради очакването, че те ще поскъпнат, че са сигурна инвестиция”, твърди Марк Танер, директор на компанията за маркетингови проучвания China Skinny.
Цели 39% от богатствата на физическите лица в Китай се съхраняват под формата на жилища според Nomura. 21% от градските домакинства в Китай притежават повече от едно жилище. Причината за това желание за инвестиране в жилища често е резултат от липсата на по-добри възможности. Инструментите за управление на богатството все още не са напълно развити и са силно регулирани от правителството, а фондовият пазар е възприеман като толкова сигурен, колкото и едно казино.
“Празните апартаменти дават повече свобода за бързи продажби в един променящ се пазар и при нужда от бърза печалба”, коментира основателят на Barry Wilson Project Initiatives Бари Уилсън.
Друга причина за огромния брой неизползвани апартаменти в Китай е фактът, че често има малко финансови стимули за собствениците им да правят нещо с тях след покупката им. Потенциалните ползи обаче включват отдаването под наем например.
Немалка част от собствениците на празните апартаменти в Китай, имат намерение да започнат да живеят в тях след известно време. Огромен брой от новите апартаменти се намират в области, които тепърва се развиват и са по дефиниция нови.
Мнозина смятат, че купувайки имоти в бързо развиващи се нови области рано, ще им се отплати на по-късен етап. Ето защо е обичайно китайците да взимат жилища на места, които все още не са готови да обслужват множество хора, с разбирането, че няма да могат да живеят там в близките години. Но докато тези нови райони растат и се развиват, все повече и повече хора започват се местят във въпросните жилища.
Докато новите области се разрастват, в тях се изграждат институции, съоръжения, инфраструктура, а бизнесът се насочва натам, те трябва да станат привлекателни за жителите. Така призрачните градове започват да оживяват.
Ето защо, въпреки че Китай има десетки милиони празни апартаменти, това не означава, че те не заслужават да служат като икономически инструмент, не означава, че не са желани, както и определено не означава, че са ничия земя, готова да бъде дадена просто така.
преди 9 години Въпроса със сирийските бежанци бе решен от баба Меркел. Тя нееднократно повтори, че Германия ще поеме бежанците и с това свое изказване насочи всички бежански потоци към себе си. СЕГА НА ФРИЦОВЕТЕ ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА ПОКАЖАТ КОЛКО СА ИСКРЕНИ В НАМЕРЕНИЯТА СИ. Като ги помня какви *** са в преценките за СЕВЕРЕН и ЮЖЕН газов поток съм убеден, че в главите на тези *** не съществува нищо друго освен "Дойче-Дойче юбер алес!"С НЕИЗПЪЛНЕНИТЕ обещания тези *** създадоха имигранската криза в южна Европа. РЕШЕНИЕТО Е ЕДНО - на автобусите и в Германия при МЕРКЕЛ.ДА ГИ ДРАНДУЦА И ПРИОБЩАВА. МОЖЕМ ДА И ПРАТИМ И НАШИТЕ РОМИ ДА ГИ СОЦИАЛИЗИРА. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Ей, ти си бил голям гений на външната политика. Я разкажи повече и с подробности, че ни стана интересно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години а призрачните села в Бг... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Те точно ТКЗС-та ще правят, ама за бомби. Няма бежанци - инфилтрират, локализират армия в Европа с цел да провокират ксенофобия сред гражданите и.Бъркат в мозъка на хората по този начин и след това разчитат на това за да ги управляват - разбира се не в техен интерес, да живеят добре, спокойно и благосъстоянието им да нараства.Кремъл, Башар Асад я организират тази работа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Вървете в София, зад мол БЪЛГАРИЯ ще видите призрачен град/квартал който седи празен вече няколко години ( и там продължава да се строи!). България е празна. Нека бежанците да дойдат, да наемат земя, да образуват ТКЗС-та и да произвеждат и богатеят! отговор Сигнализирай за неуместен коментар