Понижаването на рейтингите на банките означава, че те ще имат по-големи разходи по привличането на средства на пазарите при положение, че междубанковото кредитиране постепенно пресъхва на фона на европейската дългова криза.
Говорител на Citigroup бе напълно несъгласен с понижаването на кредитния рейтинг на банката. „Тези ревизирани рейтинги не отразяват вярно значителния напредък, осъществен от Citi през последните 3 години“, заяви той. „Въпреки всичко, като се базираме на настоящите си виждания и информация, смятаме, че по-малко от 1% от финансирането на Citi ще бъде засегнато от преразглеждането на S&P“, добави говорителят.
За Bank of America понижението с една степен е „много добър резултат“, заяви източник, близък до мениджърския екип.
Понижен бе и единственият максимален ААА рейтинг сред разглежданите финансови институции - този на холандската Rabobank Nederland, който слиза с 2 степени до АА.
Сред европейските банки, чиито рейтинги са коригирани в посока на понижение са британските Barclays PLC, HSBC Holdings PLC, Lloyds TSB и Royal Bank of Scotland Plc.
Кредитните институции, чийто рейтинг бе повишен с една степен, са Bank of China Ltd. и China Construction Bank Corp.
Без промяна остават рейтингите на френските банки, които вече бяха понижени от Standard and Poor`s, както и рейтингите на германката Deutsche Bank AG и швейцарската Credit Suisse Group.
От агенцията се надяват, че промените ще направят нейните рейтинги по-прозрачни, осигурявайки по-широка база за сравнение между отделните кредитни институции по целия свят.
преди 12 години Проблема на евро-съюза са, скъпоплатените корумпирани кръвопийци и кърлежи, чиновници-***, които получават колосални възнагражения за "прикриване на измами". отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Има едно пророчество в Библията, описано в книгата Даниил, 2-ра глава. Та...там е пророкувано, че Европа НИКОГА НЯМА ДА БЪДЕ ЕДИННА, КАКТО КАЛТА И ЖЕЛЯЗОТО НЕ СЕ СМЕСВАТ. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години На фона на ескалиращото дълговата криза в периферните Европа, която вече се е разпространил към системата на ЕС страни и поставиха под въпрос съществуването на Икономическия и паричен съюз. С бързото обезценяване на еврото дългови ценни книжа, заеми-голямата част от големите европейски банки трябва да записват загуби от обезценка на ценни книжа. На този фон не е изненадващо, продължава поредица от слайдове на кредитните рейтинги на банките от "голямата тройка" на агенциите за кредитен рейтинг. В своите доклади, Fitch, S & P и Moody вече са открито твърдят, че на риск са не само банките в Италия, Испания, Гърция и Португалия, а и на ръба на колапс са също най-големите банки на Франция, Германия, Австрия, и дори Великобритания, чийто фалит може да доведе до непоправими вреди на цялата финансова система на ЕС, да провокира разпадането на еврозоната и на световната икономика и да ни потопи в новата вълна на кризата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар