Когато Съветският съюз се разпада през 1991 г., Западът предполага, че развитието на демокрация и просперираща капиталистическа икономика за нациите, излизащи от СССР, ще бъде аксиоматично. Това обаче не беше точно така, пише онлайн медията EUObserver.
Един пример е Украйна.
През декември 1991 г. украинците гласуваха с огромно мнозинство за независимост, като жителите на Крим избраха да останат с Украйна, а не в рамките на Русия. Леонид Кравчук беше избран за първи президент на Украйна.
Украинците създадоха своя собствена армия и флот, въведоха своя собствена валута и формираха свое собствено правителство.
Възможностите за Украйна изглеждаха безкрайни. Киев можеше да се стреми към западна интеграция, но Кравчук избра да поддържа добри отношения с Русия. Това стана фокусна точка на украинските президентски избори през 1994 г.
Докато Кравчук се опитваше да балансира отношенията на Украйна със Запада и Русия, Леонид Кучма твърдеше, че страната му не може да се откаже от връзките си с Русия. Кравчук губи изборите през 1994 г. и Кучма е новият президент на страната. Той работи усилено, за да поддържа силни отношения с Русия по време на своето президентство.
През 1997 г. Кучма подписва "Договор за приятелство" с руския президент Борис Елцин. В документа се посочва, че Украйна и Русия ще разполагат своя флот в Крим, в Севастопол, където руският флот получава възможност да остане под наем за 20 години.
Решението за поддържане на силни отношения с Кремъл носи финансови проблеми на Украйна. Въпреки това Кучма продължава да настоява за развитие на тези връзки. Това от своя страна влоши отношенията на Украйна със Запада.
Икономическите проблеми и ширещата се корупция проправят пътя към първата революция за независимост на Украйна през 2004 г. След като беше президент в два последователни мандата, Кучма посочва Виктор Янукович за негов наследник.
Подобно на Кучма, Янукович също подкрепя по-силните връзки с Русия. Това е отправна точка за опозиционния кандидат Виктор Юшченко, който е за засилване на интеграцията със Запада. Това става и фокусна точка за изборите през 2004 г.
Избирателната комисия щеше да обяви Янукович за победител във вота, но това предизвика гняв в цяла Украйна, тъй като беше очевидно, че има изборни измами. Стотици хиляди украински граждани се събраха в Киев на протест срещу резултатите. Те приеха оранжевия цвят като символ на мира и демокрацията, а протестиращите лагеруваха в центъра на града в продължение на няколко седмици.
преди 2 години Западна Донецка област, село останало само със старци. Нацистите във всяка къща слагат тежко оръжие, старците по домовете, съветското бомбоубежище да не се използва! Забранено! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Нацистите национализираха/приватизираха и Украинската Православна Църка. Още доказателства за бесове?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години От: Ze! остана само: е! А, при новите преговори там безблоков статус, отказ от Крим, на Ze! му се пече на z**** само: е! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Със своите глобалистки статии *** умира, така както умря най четеният преди време сайт Вести.бг. *** и *** сте, затова ще умрете като сайт. Отгоре на това триете неудобните за вас постове, което потвърждава вашата кончина. Жалки сте. Амин ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години а бил гейц, знае ли я? хахаха отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 2 години Питайте Сорос за датата, той ще ви я даде точно отговор Сигнализирай за неуместен коментар