IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Британски депутати обсъдиха петиция за втори референдум за членство в ЕС

В същото време правителството изключва възможността за втори вот и се подготвя да задейства процедурата за напускане на общността

22:03 | 05.09.16 г. 10
<p>
	<em>Снимка: Архив, Ройтерс</em></p>

Снимка: Архив, Ройтерс

Британските депутати обсъждаха днес петиция, подписана от над 4,1 млн. души и настояваща за втори референдум за членството в Европейския съюз, предаде Ройтерс.

Правителството изключва възможността за втори референдум и казва, че се подготвя да задейства процедурата за напускане на общността.

"Привържениците на Brexit искаха излизане от Европа, но нямаха план за деня след това или за който и да било ден в бъдеще", каза депутатът от Шотландската национална партия Иън Блекфорд, подкрепил предложението за обсъждането, цитиран от БТА.

"Brexit трябва да означава Brexit и всеки пламенен демократ, независимо на чия страна е бил, преди да стане известен резултатът, би трябвало да приеме ясната изборна присъда и да сътрудничи за изпълнението й по най-добрия възможен начин", заяви депутатът от Консервативната партия Джон Пенроуз, който се противопостави на предложението.

Депутатът Дейвид Лами от Лейбъристката партия каза по време на обсъждането, че значението на Brexit е неясно, също както и условията, при които Великобритания би могла да има достъп до единния европейски пазар.

Министърът, отговарящ за преговорите за Brexit, Дейвид Дейвис каза пред парламента, че е по-добре Великобритания да забави задействането на официалната процедура за напускане на ЕС, отколкото да навреди на преговорните си позиции.

"Предпочитам да сме с месец по-късно и да направим нещата правилно, отколкото да сме с месец по-рано и да ги направим погрешно", каза той.

"Ще задействаме член 50 (от Лисабонския договор) във възможно най-ранния разумен момент", заяви Дейвис.Според него не е нужно Великобритания да бъде член на единния европейски пазар, за да има достъп до него.

По думите му Великобритания не смята, че контролирането на имиграцията от ЕС изключва поддържането на добри търговски отношения, след като страната напусне общността. В тази връзка той се обяви за сключване на споразумение за свободна търговия с Европейския съюз - вариант, който би позволил на Великобритания да запази достъпа си до общия пазар и едновременно с това да може да ограничи имиграцията.

Дейвис каза още, че излизането на Великобритания от ЕС ще й позволи да създаде нова имиграционна система, която да дава възможност за контролиране на броя на пристигащите трудови мигранти и за привличане на най-добрите професионални кадри, посочва ТАСС.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 08:36 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Още от Европа виж още

Коментари

8
rate up comment 9 rate down comment 0
ing5rov
преди 7 години
Май са изгонили лудия и сега топката е у кухия...интересни пасове !
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
7
rate up comment 9 rate down comment 0
0pk
преди 7 години
Ако имаше, ама нямаше. И тия работи с демократичното правителство дето е избрано и може да прави каквото си иска от името на народа, нали знаеш на какво намирисва? Или не знаеш? :]
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
6
rate up comment 3 rate down comment 5
khao
преди 7 години
кво производство не глупи :):) малкото и некачественото дето сме го имали се разгради 90-те, ние влезнахме 2007, да припомня на малкия ти мозък малко известни факти.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
5
rate up comment 4 rate down comment 4
khao
преди 7 години
сега пак ли трябва да влизаме в спора колко си *** ? Знаем че си и пак си написал една камара неверни неща... и да повторя за глyпаци като теб, ако имаше рефернедум 2004-05, щеше да е ЗА минимум 2/3 от населението.... днес ако гласуваме пак ще е над 50% ЗА, така че оди у ... :):)
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
4
rate up comment 4 rate down comment 0
Lucifer
преди 7 години
Ние обаче сме толкова зле, че еврото по никой начин не може да ни сговняса, по-вече няма на къде....ама ние на еврото можем да му.....таковаме ***...мата....ей за тва ни не щат...пък те и без нас го оакаха яко...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
3
rate up comment 3 rate down comment 6
khao
преди 7 години
***, тая работа сме е обсъждали. ако имаше референдум щеше да мине с голямо ЗА. изтрезней и може да разбереш какво е демокрация, правителството им е избрано на демократични избори с много по голямо участие на избирателите от колкото на този референдум
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
2
rate up comment 23 rate down comment 9
nobel
преди 7 години
То като се замисли човек референдум за влизането май не е имало. По мои спомени никъде не е имало. Поне при нас със сигурност нямаше. Влизането едно време се наричаше " приемане". И понеже нямаше референдуми за влизане сега май ще има много референдуми за излизане. И уж е демокрация, уж е волята на народа, ама май ще се окаже, че нито влизането, нито излизането са напълно доброволни.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
1
rate up comment 20 rate down comment 2
0pk
преди 7 години
Егати майтапа, тая работа ше стане кат оная работа влиза-излиза...
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още