Най-ниски доходи на Балканите имат трудещите се в Косово, чиято средна заплата е около 300 евро, а най-добре платени са словенците със средна заплата 1035 евро, сочи карта, публикувана във вестник "Нова Македония" и изготвена по официални данни на статистическите институти на балканските страни, съобщи БТА.
Македонските работници са малко по-добре от косовските и средната им заплата е 340 евро. В Албания получават средно 380 евро на месец, в България около 400 евро, а в Сърбия - 420 евро.
Средната заплата на босненците е 425 евро, черногорците получават 487 евро, а работниците в Хърватия печелят по 750 евро месечно. В Гърция средната заплата е 1000 евро.
За третото тримесечие на 2011 г. средната работна заплата в България намаля с 0,5% на тримесечна база до 754 лв.
преди 11 години Чудно ми е колко ли е обема на ИТ аутсорсинга в Беларус и Молдова, че ни сравняваш с тях. Ако има една фирма със ставка 500 евро на час, а тука 1000 с 50 нали се сещаш, че ще изглежда, че са 10 пъти по-големи тарифите (средно). Така че айде не ми сравнявай Молдова и Беларус, като бях в Румъния си говорих с една Молдовка емигрирала оттам - ДОБРА заплата а не средна според нея беше около 100 ЕВРО. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Според статистика за ставките за ИТ аутсорсинг, българските фирми гордо държат мястото между Беларус и Молдова. Всички останали успяват да взимат по високи тарифи. Май не е проблем само на икономиката, но и на продажбените умения на предприемачите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар