Срещата на върха в Брюксел приключи без споразумение за бюджета на общността за 7-те години до 2020 г., съобщава BBC.
Нова среща, вероятно в началото на следващата година, ще бъде насрочена с надеждата, че дотогава различията между европейските столици ще бъдат преодолени.
Президентът на европейския съюз Херман Ван Ромпой заяви, че е убеден в постигането на сделка до началото на следващата година.
След часове на разговори различията между богатите и бедните страни в общността се оказаха твърде големи за постигането на компромисно споразумение.
Лондон настоява настоящите нива на разходи да бъдат замразени.
Икономическата криза изостри различията между европейските страни до крайност, коментира Крис Морис, кореспондент на BBC в Брюксел.
Ван Ромпой размести перата в първоначалното си предложение за бюджет по време на срещата, но не отстъпи от общата сума в размер на 973 млрд. евро.
Бюджетът на Ван Ромпой е неприемлив за редица страни, не само за Великобритания, коментира британският премиер Дейвид Камерън.
„Посланието ни е: няма да ограничаваме националните си бюджети само, за да дойдем тук и да одобрим огромно разширяване на европейските разходи“, изтъква той.
Германският канцлер Ангела Меркел заяви, че изпитва симпатия към Камерън и неговата позиция, но не и повече, отколкото към всички останали, участващи в дискусията.
Президентът на Литва Далия Грибаускайте коментира, че атмосферата на срещата е била „изненадващо добра, тъй като различията в мненията са били толкова големи, че на практика не е имало, какво да бъде обсъждано“.
Първоначално Европейската Комисия (ЕК) настояваше за бюджет от 1,025 трлн. евро.
преди 12 години Ако и доларът се печата еднакво бързо, тогава ще трябва да се научим да печатаме и яйцата. Както и петрола - него също ще трябва да го печатаме. Както и всичко останало, което потребяваме. Благоэсъстоянието на хората зависи главно от състоянието на производството, а не от скоростта с която се добавят нули, към цифрата на доходите ти. Защото ако няма какво да си купиш парите се превръщат в ненужни хартийки. Производството в момента се влошава. Дори Китай забавят ръст. Тожва може да е следствие само от намалено потребление, точно както колкото са по-малко дъждовете - толкова е по-малко и водата в реките. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Как ще се увеличават заплатите на бюрократите? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Днес е котва, утре воденичен камък. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години НИщо не е вечно отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Черният Обелиск е една от любимите ми книги, мосю! И все пак *** въпрос - ами ако и доларът от примера ти се печата еднакво бързо? И този долар е котва на световната финансова система? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Има ли изненадани, че нямат решение? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Не знам какво се притесняват??? Колкото и да решат да похарчат, ЕЦБ ще го напечата и всичко ще е точно. А и не е като да има значение, защото и ФЕД печата и ЯЦБ, тъй че еврото ще е свежо и кораво като миньорска кирка. отговор Сигнализирай за неуместен коментар