Доходността по 10-годишните италиански ДЦК се повиши до 5,84% след ключов аукцион в петък и решението на S&P да понижи рейтинга на Испания от предишния ден, съобщава Ройтерс.
Италия продаде облигации за 5,95 млрд. евро, доближавайки се до горната граница на заложения рейндж 3,75 - 6,25 млрд. евро.
Анализатори коментират, че италианското финансово министерство е разширило рейнджа, понижавайки долната граница, за да се застрахова в случай на по-слабо търсене на фона на високата волатилност на облигационните пазари в еврозоната.
Италия продаде ДЦК с матуритет през май 2017 г. и септември 2022 г.
През март доходността по 10-годишните италиански облигации достигна 5,24%.
Съотношението търсене-предлагане при днешния аукцион се понижи до 1,48 от 1,65 през март.
Доходността по 5-годишните италиански ДЦК с матуритет през май 2017 г. се повиши до 4,86% от 4,18% през март. Съотношението търсене-предлагане при тези облигации достигна 1,34 от 1,65 пъти при предишния аукцион.
Доходността по 5 и 10 годишните италиански облигации достигна най-високите си нива от януари насам.
Италия продаде и облигации за 1 млрд. евро от две предишни емисии със същия матуритет, при търсене надхвърлящо предлагането 2,5 пъти.
преди 12 години Сегашните държавни дългове са последица от непригодно за "Незлатни пари" държавно финансово управление.Пример: Ако Гърция бе подобрила своето финансово управление и същото е годно за евро тази страна щеше да е със завишени възможности да плаща дълговете си в срок и притежатели на гръцки държавен дълг няма да понасят щети за над 100 милиарда евро. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Това е само началото ДЦК в един момента ще се превърнат просто в токсични активи, който никой няма да иска да купува и ще се опитва да прехвърли на колегата защото в който е черният петър той губи до тогава играта продължава отговор Сигнализирай за неуместен коментар