БСП няма да се върне в парламента дори и след решението на ГЕРБ да бъдат отменени приетите преди дни промени в Изборния кодекс. Това заяви лидерът на БСП Корнелия Нинова на пресконференция, предава БНР.
Нинова определи като победа за БСП обрата в позицията на управляващите и заяви, че тя се дължи не на съобразяване с мнението на хората, а от страх - заради гражданската енергия и решението на левицата да напусне НС. БСП ще продължи да води разговори за постигане на широк фронт за честни избори.
Нинова допълни, че въпреки промяната в позицията на ГЕРБ относно промените в изборните правила, условията на левицата не са изпълнени в пълнота, например не е въведено пълно машинно гласуване. От БСП искат пълно въвеждане на машинно гласуване още на европейските избори.
Корнелия Нинова определи промяната в позицията на ГЕРБ и лидера Бойко Борисов като "сценка, на която вече и децата не вярват", пише БТА.
Социалистите са сезирали Венецианската комисия за нередностите в изборното законодателство, а идната седмица ще представят позицията си и пред европейските посланици.
Националният съвет на БСП възложи на ПГ на партията да напусне Народното събрание на заседание на съвета.
Според Нинова аргументите са, че законодателният орган се ползва с 8 процента доверие и вместо там да се правят и коват истинските закони, които да подобряват живота на българските граждани, се прави тежък лобизъм в интерес на фирми и олигарси и се правят задкулисни партийни договорки в интерес само на определени партии. Нинова заяви, че БСП няма място в тези договорки и в този тип законодателство.
преди 5 години Не ми пука за минусите, но те са показател за кви *** гласуват, щом им е мило за най анти бълхарската партия в нашата история... значи скоро тая държава няма да стане бяла отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Да се махат БСП-то, на никого не му трябват. Закони се приемат и с 50 гласа, ние ги имаме, ако трябва и с 40 гласували ще приемаме закони. Добре че нашият парламент няма ограничение за броя на гласувалите, важното е само да има някакъв кворум в началото, после може и с 50 депутата да се работи. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Половината работа е свършена, сега се търсят идеи как да ги изгоним от държавата завинаги отговор Сигнализирай за неуместен коментар