IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Как се разработва естественият интелект на децата?

Оборудването за детски площадки произвежда енергия по време на игра, разказа Христо Алексиев

14:23 | 01.03.18 г.
Автор - снимка
Създател
Автор - снимка
Редактор
<p>
	<em>Снимка: Pixabay</em></p>

Снимка: Pixabay

Много компании в света в момента работят върху разработването на изкуствен интелект, а ние разработваме естествения интелект. Работим върху изграждането на социални, интелектуални и физически умения на децата. За нас това е най-важният и най-ценният ресурс.

Това съобщи съоснователят на Playground Energy Христо Алексиев в ефира на Bloomberg TV Bulgaria в предаването „Бизнес среща“.

Според него единственият работещ метод за изграждане на каквото и да било с децата е играта, защото това е и генетично, и природно заложено в тях.

„Ние създаваме нови и интересни преживявания за тях на детските площадки, където физически, в социален контакт със своите приятелчета и със семейството си да се развиват физически и да бъдат истински пълноценни граждани на обществото ни“.

Компанията е избрала именно детските площадки, защото „те са първата гейминг платформа преди Nintendo и преди Плейстейшън“.

„Правим оборудване за детски площадки, което произвежда електричество при движението на децата. Ние не сме енергийна компания. Не го ползваме за зареждане на телефони, а за създаване на нови и интересни преживявания – светлини, музика, връзка с фонтани, с осветлението на детската площадка“, посочи Алексиев.

Съоснователят на Playground Energy обясни, че устройствата светят при люлеене от кинетичната енергия, която детето произвежда.

„По този начин допълнително ги стимулираме да играят повече, да бъдат по-активни, здрави и щастливи“.

Къде е балансът между онлайн и офлайн играта?

Вижте повече във видеото!

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 11:56 | 14.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

Финанси виж още