Дебатът по вота на недоверие беше много безинтересен, защото самите мотиви не бяха много сериозни. Те се базираха на статии, на социологически проучвания, нямаше конкретика. Това каза по БНТ председателят на Народното събрание Цвета Караянчева след вчерашните дебати по вота на недоверие към кабинета, които продължиха близо 5 часа.
Първите няколко изказвания бяха определено по темата, оттам нататък забелязах, че когато колегите тръгнаха да говорят хронологично от началото на прехода, тогава пък колегите от БСП се дразнеха и използваха процедурни хватки, коментира Караянчева.
По думите й това е бил един типичен дебат, който няма да доведе до никъде. Ако имаш сигнал за корупция, не е да го развяваш по медиите, а да го занесеш в прокуратура. Там, където му е мястото да се разследва и там, където има съответните данни, те ще предприемат съответните мерки, посочи тя.
Караянчева отбеляза, че заради поведението на депутатите рейтингът на парламента е нисък, залита се в личностни дебати, без да се говори за политика. Вчера нивото падна, защото започна да се говори личностно, посочи тя.
И допълни: „Една партия като БСП, която няма дори в програмата си заложена борба с корупция, една партия, която не гласува закона за корупцията, да говори за корупция е малко несериозно, но всеки има право”.
Караянчева коментира още, че с борбата трябва да се ангажират не само институциите, а и обществото. Всички граждани трябва да проявяват нетърпимост, каза тя.
Що се отнася до дебата вчера за Истанбулската конвенция, Караянчева каза, че е показал много различни мнения.
Имаше много твърдо "За" и много твърдо "Против". Тези, които бяха твърдо против, казаха, че се притесняват за изконните традиционни ценности, че тази конвенция няма да доведе до нищо кой знае какво, тъй като са приемани и други конвенции. Хората на другия полюс казаха, че трябва да се приеме, защото не може да се позволи да се посяга на жени и деца.
преди 6 години А как ще определи дебата относно Истанбулската конвенция в СУ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар