В понеделник (15 май) Националният статистически институт (НСИ) ще публикува индексите на потребителските цени за април.
В първия работен ден от седмицата ще излязат статистически данни за първото тримесечие за наети лица и средна работна заплата, както и информация с наблюдение на работната сила.
Българската народна банка ще информира какви са депозитите и кредитите по количествени категории и икономически дейности за март.
Днес централната банка ще обяви и рамката за международните резерви и ликвидност в чуждестранна валута за април и данни за лизинговите дружества през март.
На 15 май ще се съберат акционерите на Фонд Имоти АДСИЦ, за да проведат общо събрание.
Във вторник (16 май) НСИ ще публикува експресни оценки за първото тримесечие на 2017 г. на брутния вътрешен продукт (БВП), както и данни за доходи, разходи и потребление на домакинствата за първите три месеца на тази година.
БНБ ще обяви данни за март на дружествата, специализирани в кредитиране.
На 16 май акционерите на Хидравлични елементи и системи АД ще се съберат на общо събрание.
В четвъртък (18 май) БНБ ще публикува данни за платежния баланс и потока на преките инвестиции през март, както и информация за външната търговия през февруари.
На 18 май ще се проведе общо събрание на акционерите на М+С хидравлик АД.
В петък (19 май) централната банка ще изнесе информация за дейността на инвестиционните фондове през март.
В последния работен ден от тази седмица на общо събрание ще се съберат акционерите на ЕМКА АД.
преди 7 години Производителност на трудът, макар тя да зависи от инвестициите, които са над пет пъти, че и повече, за Германия спрямо България, все пак ЕТО ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ НА ТРУДЪТ, ТОВА КОЕТО ПРОИЗВЕЖДА СРЕДНО ЕДИН РАБОТНИК, по страни: https://***.google.com/publicdata/explore?ds=d5bncppjof8f9_#!ctype=l&strail=false&bcs=d&nselm=h&met_y=sl_gdp_pcap_em_kd&scale_y=lin&ind_y=false&rdim=region&idim=region:ECS&idim=country:AUT:BGR:DEU:GRC:GEO:DNK:POL:ROM:RUS:BLR:CUB:COL:PAN&ifdim=region&hl=bg&dl=bg&ind=false отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 7 години Полша със 60% държавна икономика и 19% корпоративен данък, има растеж от 17% брутен национален доход, за предишните 10 години на криза, а България има 6% растеж по този показател, но има 92% раздържавяване и 10% корпоративен данък - който големите фирми не плащат. отговор Сигнализирай за неуместен коментар