БСП внася предложенията на омбудсмана Мая Манолова за промени в Гражданския процесуален кодекс (ГПК) за частните съдебни изпълнители. Това обяви в предаването „Неделя 150“ по БНР лидерът на БСП Корнелия Нинова.
„Оставаме опозиция и алтернатива в 44-то Народно събрание. Внесохме законопроект, който засяга преизчисляването на пенсиите. Тази седмица ще внесем и предложенията на омбудсмана за промени в ГПК, които се отнасят до частните съдебни изпълнители”, обяви Нинова.
Според нея левицата ще следва предизборните си цели, а управляващите се отмятат от предизборните си обещания.
„Управляващите отстъпиха от обещанията си и подмениха волята на хората, които ги подкрепиха. Видяхме, че при гласуването на правителството имаше сериозни разминавания между обещанията и програмата им”, подчерта Нинова и посочи, че те са отстъпили и от проблема с демографската катастрофа, което е било техен приоритет.
По темата за сигурността на страната ни също има отклонение от заявения курс, твърди лидерът на БСП.
„Продължаваме със Закона за храните, който защитава българските малки и средни производители и целия пакет социални закони“, заяви още Нинова.
По повод обявеното от ГЕРБ, че ще внесат промени в изборното законодателство, с които да се въведе мажоритарна система, тя заяви, че БСП е против всички депутати да бъдат мажоритарно избрани. „Ние сме за смесена мажоритарно пропорционална система. Ще си внесем и свой законопроект, който отговаря на нашата позиция“, категорична е Корнелия Нинова.
„Внесохме два пъти предложение за замразяване на депутатските заплати – те два пъти го отхвърлят. За какъв морал говорим тогава, при положение че народът обеднява, а депутатските заплати растат?”, попита председателят на БСП.
преди 7 години Пълни глупости са тия предложения, които уж били на Омбудсмана. Всичките предложения ще доведат до затруднения за кредиторите(докато извадят изп.лист) и после забавяне на изпълнителното производство. Обжалване на оценката на имота ни връща назад във времето на безкрайното разтакаване на изп.производство. Като цяло лоша съдебна защита на кредиторите. Оттук следва по-малко инвестиции, по труден бизнес, по малко кредити по линията на доставка-> клиент, по трудно финансиране от страна на банките и в крайна сметка по малко инвестиции, намаляване на БВП и на богатството.По=скоро промени трябват в посока засилване на възможността бързо да се събират дълговете. Отпадане на несеквестируемостта на единствен имот, също и отпадане на несеквестируемост на пенсии и заплати до минималната. Тук се крият много длъжници - живет си в единственото жилище и вземат минимална заплата. А кредиторите се чудят как да си съберат вземанията. отговор Сигнализирай за неуместен коментар