Икономическият растеж през четвъртото тримесечие и търговското салдо през 2015 г. приковават вниманието през новата седмица.
Тя е богата откъм макроикономически данни и корпоративни събития, като по-важните от тях, които ще следим, са:
В понеделник (8 февруари) Националният статистически институт (НСИ) ще оповести данни за продажбите в промишлеността, строителството и търговията през декември и за продажбите на едро и дребно през четвъртото тримесечие на 2015 г.
От националната статистика очакваме предварителни данни за стокообмена на България с държавите членки на Европейския съюз за ноември.
За този ден е насрочено общото събрание на акционерите на Алтерон АДСИЦ.
Във вторник (9 февруари) НСИ ще изнесе данни за търговията с т. нар. трети страни за декември.
Акционерите на Индъстри Дивелъпмънт Холдинг АД ще се съберат, за да проведат своето общо събрание.
В сряда (10 февруари) Българска народна банка ще публикува данни за депозитите и кредитите по количествени категории и икономически дейности през четвъртото тримесечие на 2015 г. От статистиката ще разберем повече за предпочитанията относно размер и срочност на депозитите и кредитите на фирми и домакинства.
НСИ ще представи информация, касаеща местата за настаняване през декември.
10 февруари е крайната дата за търговия с права на Арко Фонд за Недвижими Имоти АДСИЦ.
В четвъртък (11 февруари) от НСИ очакваме предварителни данни, касаещи краткосрочната статистика на жилищните сгради през четвъртото тримесечие на 2015 г.
За този ден е насрочено събранието на акционерите на Фонд Имоти АДСИЦ.
В петък (12 февруари) НСИ ще публикува данни за икономическия растеж през последните три месеца на миналата година, данни за наетите лица и средната работна заплата за същото тримесечие, както и втората оценка на икономическите сметки за селското стопанство за 2015 г.
В последния работен ден от седмицата синдиците на Корпоративна търговска банка ще изнесат седмичния отчет за своята дейност.
преди 8 години Интересно макар ,че за търг.салдо се знае и като процент от БВП е повече от това на САЩ но не е страшно защото около 60% е с Русия от внос на енерг.източници и т.н. Страшното е ,че внасяме 80% от хранителните стоки при факта ,че до 1989год. сме задоволявали вътр.потребление и сме изнасяли още толкова Става въпрос за -икономически патриотизъм - да купува само произведено във България защото така има раб.места у нас и се върти колелото на икономиката - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1713014525643441Обяснил за България - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1713491132262447 отговор Сигнализирай за неуместен коментар