Масирани проверки на увеселителни и спортни съоръжения и на различни търговски обекти на територията на столичните паркове започва НАП София. Проверките ще се осъществяват съвместно с Общинска полиция, съобщават от приходната агенция.
Инспекторите ще следят за издаването на касови бележки и билети, а също и за спазване на осигурителното законодателство от разположените заведения и спортни съоръжения в зоните за отдих.
Акцията на софийската дирекция на НАП е мотивирана и от множество сигнали от граждани.
Анализ на НАП е показал, че от обектите в зоните за отдих средногодишно бюджетът губи над 26 млн. лева от недеклариране на приходи от продажба на допълнителни услуги и развлечения, които трябва да се отчитат чрез издаване на билет или касов бон.
През изминалия уикенд данъчните от София са проверили 47 обекта в Борисовата градина, парк Заимов, Южен парк, Западен парк, парк Св. Троица, парк Св. св. Петър и Павел, градинката на Народния театър. Освен ресторантите, заведенията за бързо хранене, кафенетата и атракционите, са проверени и търговците, предлагащи стоки на павилиони, сергии и колички. Обект на проверка са били продавачите на балони, царевица, пуканки.
За уикенда са установени 26 нарушения, като най-честото е неиздаване на фискален бон или разлика между касовата наличност и данните от фискалните устройства. Засечени са и 3 обекта, които осъществяват продажби, без изобщо да имат касови апарати. Санкциите по закон започват от 500 и могат да достигнат до 10 000 лева.
Проверките ще продължат през целия летен сезон. Сигнали за нарушения могат да се подават и на телефон 0700 18 700 на цената на един градски разговор.
Паралелно с акцията в зоните за отдих данъчните от столичната приходна агенция продължават проверките и наблюденията в бензиностанции, питейни заведения, в обекти за търговия с тютюневи изделия, с хранителни стоки, във фризьорски и козметични салони и др.
През изминалите дни данъчните са съставили и 20 акта за нарушения на магазини, павилиони, сергии по големи търговски улици и пазари в София. В 90% от случаите става дума за неиздаване на фискален бон.
преди 9 години ИКЕА колко пари изнася навън и какво допринася за бюджета?Или с печалбата, нова инвестиция в поредната държава!Демек, ние с българските пари правим мол на ИКЕА в друга държава?И сме били бедни!!Да му.... тъпата демокрация! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Трябва криминализиране на сенчестата икономика - ако не издвашкас.,бележка в затвора и може първият път голяма глоба но вторият път в затвора 5 000 000 000 лв. сенчеста икономика - се ощетява бюджета ГОДИШНО5 000 000 000 лв. кражби през разходите на бюджета пак ГОДИШНО7 000 000 000 лв. плоският данък ощетява бюджета ГОДИШНО повече тук - http://atanasio.blog.bg/drugi/2013/08/02/kak-se-ograbi-bylgariia.1135939 Моята идея е бюдж.излишъци за определени неща и за създаване на раб.места - ако трябва ще се метат улиците по два пъти и т.н. описал съм основното в коментар 1 и специално 8 - http://darikfinance.bg/***/112887?&order=asc#commentsОсновното е бюдж.излишъци за да избегнем 3-те планетарни катастрофи А предложението на ООН за 4-дневна раб.седмица е за накрая първо забрана на офшорки и т.н. Очаквах от ООН малко по-умни предложения защото това с 4 -дневната седмица е за студенти тоест за средно училище по икономика и разделението на труда е отделна тема отговор Сигнализирай за неуместен коментар