Румен Порожанов може да се завърне начело на Държавен фонд „Земеделие“. Това стана ясно от изявление на министъра на земеделието Десислава Танева пред журналисти. Танева и нейният заместник, отговарящ за горите, Георги Костов представиха новите мерки срещу незаконната сеч, предаде БНР.
Порожанов вече е заемал поста при предишното правителство на ГЕРБ в периода 31 март 2011 г. - септември 2013 г. Той бе и министър на финансите в служебния кабинет.
Връщането на Порожанов начело на фонда обаче може да се проточи, след като стана ясно, че Софийският районен съд (СРС) е възстановил на работа бившия директор на Държавен фонд "Земеделие" Мирослав Николов. Освен това съдът е разпоредил да му бъдат изплатени и всички заплати за времето, през което не е бил работа - от 10 юли, съобщава в. "Труд". Пред изданието Николов е потвърдил информацията.
„Съдът излезе с това становище, което доказва, че на 10 юли т.г. аз бях освободен от нелегитимен управителен съвет и без необходимото мнозинство от 8 гласа за". Съдът се позовава на интервю на бившия земеделски министър Димитър Греков, в което той обявява, че на 9 юли целият управителен съвет на фонд "Земеделие" колективно е подал оставка. На 10 юли Мирослав Николов и заместничката му Виолета Александрова са освободени от същия управителен съвет, за който министърът твърди, че предният ден е подал оставка.
Държавният фонд „Земеделие“ обаче ще обжалва решението на съда пред втората инстанция.
Припомняме, че през това лято бившият вече земеделски министър Димитър Греков поиска оставката на ръководството на фонда заради оплаквания от страна на агросектора за работата на Фонда. Мирослав Николов отговори с компромат, като обвини Греков, че лобирал за роднински фирми. Той се защити, като каза, че натискът срещу него е политически. Освен размяна на обвинения се стигна до сигнали в прокуратурата.
В крайна сметка на 10 юли Управителният съвет на фонда освободи изпълнителния директор на Фонда Мирослав Николов и зам.-изпълнителния директор Виолета Александрова.
преди 10 години Нацизма е, когато се борят с нисши раси и нации. Фашизма е, когато се борят с нисшите класи и техните придобивки - синдикати, партии, и съюзи. Дясното е криптофашизъм. Развитите страни са кейнсиански икономики. Но кейнсианството води до социализъм, а социализма до комунизъм. Социализма е изчезване на капиталистическата олигархия, и собствеността е почти равна за всеки. И кейнсианството води до социализъм. Кейнсианството е пазар изяждащ капитализма, а по принцип капитализма изяжда пазара - чрез изпомпване на пари от пазара. ПОНЕЖЕ ПОТРЕБИТЕЛЯ-РАБОТНИК ПОЛУЧАВА ВИНАГИ ПОД 100% ОТ ДОБАВЕНАТА СТОЙНОСТ, А ИНВЕСТИТОРА РЕАЛИЗИРА ПЕЧАЛБА, КОЯТО НИКОГА НЕ ОТИВА 100% НА ПАЗАРА. НО КОЛКОТО ПО БЛИЗКО ДОБАВЕНАТА СТОЙНОСТ ЗА РАБОТНИКА И ПЕЧАЛБАТА ОТИВАЩА ЗА ПОТРЕБЛЕНИЕ СА ДО 100%, ТОЛКОВА ПО ЛЯВА Е ТАЗИ ДЪРЖАВА, И ТОЛКОВА ПО-ДЯСНА АКО ТЕЗИ СТОЙНОСТИ СА ДАЛЕЧ ОТ 100%. отговор Сигнализирай за неуместен коментар