Уредите на данъчна база "Продуктопроводи" от "Лукойл Нефтохим" до пласментно-снабдителна база "Илиенци" не са преминали метеорологичен контрол и не предават информация към Агенция "Митници". Това гласи становището на агенцията след извършената проверка на служители в базата.
Установени са тръбни отклонения, които дават възможност за заобикаляне на сензорите, става ясно от официалното съобщение. "Агенция „Митници” очаква „Лукойл България” ЕООД да ги информира в какви срокове могат да отстранят констатираните несъответствия, за да бъде приет съвместен график за проверки", заявяват още от ведомството.
Констатираната липса на метрологични знаци и пломби за метрологична проверка в данъчния склад възпрепятства процедурата по одобряване на точките за контрол и оценката за съответствие на средствата за измерване и контрол с изискванията на ЗАДС и Наредба № 3, отбелязват още от ведомството.
Резултатите от проверката са изпратени на самата рафинерия, както и на Министерството на финансите. От своя страна от "Лукойл България" пък направиха своя проверка и публикуваха данните от нея.
Според инспекцията на международната компания SGS уредите в шестте точки на продуктопровода - Илиенци, Карнобат, Стара Загора, Ветрен, Пловдив и Ихтиман са инсталирани според изискванията на производителите и имат възможност за изпращане на данни в реално време до Агенция "Митници".
Припомняме, че преди броени дни от Агенция "Митници" взеха лиценза за този продуктопровод на "Лукойл Нефтохим" с мотива, че не са изпълнени законовите изисквания. От Върховния административен съд обаче постановиха прекратяване на това решение.
Това отсъждане стана причина за размяна на емоционални реплики, като от агенцията заявиха, че "законът коленичи и монополът победи". От съда обаче коментираха, че няма да толерират усилията на едната страна в спора да реши хода на делото с изявления извън съдебната зала.
Тази сутрин бившият шеф на Агенция "Митници" Емил Димитров, известен с прозвището си Ревизоро, коментира, че сегашният митнически началник Ваньо Танов има личен конфликт с бургаската рафинерия.
преди 11 години Уредите могат и да не предават информация АМА премиерът, г-н Райков имал пълно доверие в Златев.Такава смотана държава сме че с един монопол не можем да се оправим като хората. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Въпреки че си прав пак означава на практика че няма да може да работи. Акциза и ДДС правят около 40% от крайната цена. Представи си каква сума трябва да извадят и да я вкарат в държавата за може всичко което са произвели и ще произведат да се плати и да се чака СЛЕД като се продаде някога държавата, когато има възможност да ти върне парите... Друго е интересно тук според мен. Защо след като с решението си съда на практика признава официално най - накрая че Лукойл имат монополно положение на пазара не се премине към начина на определяне на цените на останалите монополи през ДКЕВР? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Всъщност това, че продуктопровода няма лиценз за данъчен склад, не означава че не може да работи. Означава просто, че Лукойл трябва да си плащат ДДС-то и Акциза на произведените продукти още като излязат от рафинерията. А след това по продуктопровода колко отклонения има и къде го носят - не е толкова важно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Значи да разбираме, един вид, че "водомера е ОК и може да отчита минаваща вода, но тръбата дето е преди водомера не я знаем за какво е и не ни интересува".Какво значи "проверка от независима компания". Че тя става зависима в момента, в който се подпише договор за "независимата проверка"!Някой май е твърде голям, за да бъде проверяван.Те и Moody's и S and P и Fitch бяха независими, ама изтърваха кошницата с деривати. отговор Сигнализирай за неуместен коментар