В средата на декември 2010 г. след скандала с досиетата на дипломатите, оставка подаде министърът без портфейл Божидар Димитров, чийто ресор бяха българите зад граница. Премиерът Бойко Борисов заяви, че е готов да се раздели с него, ако и президентът се съгласи да бъдат отзовани посланиците, за които Комисията по досиета оповести, че имат принадлежност към бившата Държавна сигурност.
На мястото на Димитров не бе назначаван никой, а ресорът на българите зад граница беше поет от вицепремиера и министър на финансите Симеон Дянков. Тогава Борисов аргументира решението си, като заяви, че „на България не й е нужен вече министър без портфейл, а нови законови рамки, които да гарантират прозрачност, без обвързване със структурите на ДС“.
На 15 март 2012 г. министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков подаде своята оставка. Молбата му да бъде освободен от ръководната позиция в МИЕТ бе приета от от Изпълнителната комисия на ГЕРБ, както и от министър-председателя Бойко Борисов.
По време на управлението си Трайков многократно бе предупреджаван публично от премиера, че при следващо „провинение“ или „некоректност“ ще бъде отстранен от поста.
Едно от тези предупреждения беше свързано с проекта за втора атомна централа АЕЦ „Белене" и беше отправено през април 2011 г. Предупреждението беше свързано със скандала с обвързващата клауза за АЕЦ "Белене", подписана от шефа на НЕК. Трябва да се отбележи, че официалната версия за напускането на Трайков бе скандалът с проваления бизнес форум в Катар.
Припомняме, че в онзи период икономическото министресрство на Трайков и външно министерство организираха бизнес форум, на който арабските бизнесмени, които трябваше да присъстват не отидоха. Причината беше грешки в предварителната организация на събитието, за което премиерът имаше големи светли очаквания. Впоследствие вината за лошо организирания форум беше хвърлена върху министерството на Трайков, а след напускането му във ведомството излязоха и други проблеми, свързани с периода, в който е пребивавал там.
На негово място бе назначен Делян Добрев, който бе и най-младият министър. Добрев встъпи в длъжност през пролетта на миналата година и до последно към него нямаше обществено изразени заявки от страна на премиера, които вещаеха неговото бъдещо уволнение.
Известни рокади имаше и в Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията. На 18 май 2011 г. бившият министър, който ръководеше ведомството Александър Цветков подаде оставка. Тогава Борисов бързо го смени с един от неговите заместници - Ивайло Московски.
Припомняме, че Цветков си тръгна "защото екипът на ресорното ведомство не бил доволен от работата му". В последствие около името на Цветков започнаха бурни дискусии и излезе иформация за корупционни сделки, осъществени с негова помощ.
Не толкова "негативни" промени в управленските постове имаше в Министерство на регионалното развитие и благоустройството. Държавният глава Росен Плевнелиев държеше поста "министър" във ведомството, но след президентската му кандидатура се оттегли. Неговата позиция пое Лиляна Павлова.
преди 11 години млади момко, ти правиш ли разлика между обръщение и телефонен разговор???млади момко, ти да не би случайно да си подслушвал какво си говорят двамата премиери по телефона???млади момко, ти не си ли чувал, че дори и съперници в избори си пожелават "успех на престоящите избори"??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Ще публикувам цялото обръщение на Камерън към Борисов, за да видите че няма такова нещо, като похвали и пожелания за успех на изборите. Това е превод от мин. съвет!!!!!!! Камерън въобще не е говорил такива неща: "The Prime Minister said that he had great admiration for the clear stand taken by Prime Minister Borisov's government on Hezbollah's role in the Burgas bus bombing, and praised the leadership that Prime Minister Borisov had shown on this issue. "The Prime Minister thanked Prime Minister Borisov for the strong partnership they had enjoyed on European issues and for his commitment to NATO and to reform in the EU. He hoped that the strong partnership between Britain and Bulgaria would continue in the future." Едно нещо със сигурност няма да откриете: пожелание за успех на предстоящите избори, нито изказано възхищение от смелостта да депозира оставката. Става въпрос за... "Хизбулла". Така че какво пише мин. съвет и каква е истината са 2 много различни неща! отговор Сигнализирай за неуместен коментар