- Преди време Европейската асоциация за хазарт и залагания заяви, че някои от изискванията в проектозакона биха отказали всяка чужда хазартна компания да кандидатства за лиценз в България. Отпаднаха ли в текста според вас обозначените като „протекционистични“ изисквания.
Според мен най-важното за всеки бизнес е той да бъде регламентиран и да има правила, които да важат за всички и да се спазват от всички. Въпрос на управленско решение е дали конкретна компания ще кандидатства за лиценз в България или не. Още веднъж ще подчертая, че нелицензирани оператори събират залози и печелят, а не плащат никакви данъци за разлика от нас, лицензираните оператори. Не виждам за какъв протекционизъм говорим, тук става дума за регламентиране и регулация.
- Спорни са и изискванията към онлайн букмейкърите, които нямат задължението сървърите и централният им пункт да бъдат базирани на територията на България. Как е решен този проблем в останалите страни от ЕС?
Според новоприетия закон в България ще се допускат оператори, чиито сървъри са на територията на държава от Европейското икономическо пространство (ЕИП). Това включва страните от ЕС плюс Норвегия, Лихтенщайн и Исландия. Условието е в България да се разположи т.нар. контролен сървър, през който да минава целият трафик от и за страната и който да има връзка с данъчните в реално време.
Това би трябвало да уеднакви условията за онлайн и офлайн хазарта. Всички знаем, че дълги години онлайн операторите печелеха интереса на потребителите и безнаказано оперираха в България, а нито лев от техните постъпления не влизаше в хазната. Практиката ще покаже дали тези законови промени ще изкарат „на светло" залаганията в интернет.
- Как се развива хазартният и развлекателният бизнес в България през последните години? Предвид актуалната криза забелязва ли се повишено търсене на „лесни пари“, или в кризата потребителите ограничават разходите си и за такива "услуги"?
Вече няколко години живеем в условията на криза, свито потребление и намалени разходи. Променените икономически условия неминуемо оказват влияние върху всеки аспект от живота на хората. Знаете ли, когато човек се чувства несигурен, степенува по-различно приоритетите си и става по-внимателен за разходите си. Мога обаче да заявя, че нашите играчи намират игрите за атрактивни, защото те им носят адреналин и различно преживяване. Игрите на късмета винаги са имали и ще имат своята притегателна сила заради възможността, която дават на участниците да се забавляват.
- Бихте ли направили и кратка равносметка за петте години, в които “Евробет” е на пазара? Две години след старта на дейността си получихте разрешение от Държавната комисия по хазарта за организиране на числовата игра "Лото шанс" с нейните разновидности "Еврошанс", "Лотоджакпот", "Лотомания" и "Шанс".
За петте години от съществуването на ЕВРОБЕТ досега нашите играчи са спечелили над 190 млн. лева. Игрите ни привличат участниците с това, че са различни, нетрадиционни и модерни. Започнахме през 2006 г. с ЕВРОШАНС, след това добавихме ЛОТОМАНИЯ, а преди броени месеци пуснахме на пазара и един доста атрактивен продукт скреч карти – ИЗТРИЙ и СПЕЧЕЛИ. Смело мога да заявя, че залагаме на модерния начин за развитие на числови игри. Стремим се да бъдем максимално открити с нашите играчи, защото знаем, че откритостта и прозрачността винаги печелят доверие. Водещ принцип в нашата фирмена политика е да подхождаме разумно към печалбата, реинвестираме в нови продукти, подкрепяме социални каузи и редица значими културни проекти, защото вярваме, че печалбата трябва да се споделя.
преди 12 години Не ми пука за нито една от страните в хазартния бизнес. Едните са мошенници другите болни. Не е нужно, за да се опазят няколко болни от няколко мошенника, да се узаконява филтриране. Нека се мисли по въпроса, когато болните станат поне 30% от населението. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Тази жена прочела ли си ги е за себе си поне тези изявления които прави?Да, било ограничаване на свободата, но трябвало защото.. пари нали разбираш..:)Кукло, когато се прави нещо незаконно за пари, ограничаваш парите, не четенето. Задължете всички финансови институции да не превеждат на няколко фирми от черен списък и май ще стане по-лесно, отколкото да гоните вятъра в нета. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години даа, търсят се непазарни похвати за справяне с конкуренцията отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Не знам защо си мислите че филтрирането ще върши работа!Няма.Има толкова начини за заобикаляне на филтрите - проксита, Tor и какво ли не.Има ли желание - има и начин. Винаги.Единствения потърпевш, ще е обикновения човек, който ще бъде следен и контролиран на още едно ниво... С ламтежа си за пари, рушите свободата, която и без това е почти имагинерна...Толкова ли сте късогледа бе О. Тодорова? отговор Сигнализирай за неуместен коментар