Съоснователят на WeWork Мигел Макелви ще напусне компанията в края на месеца, пише CNBC.
Макелви, който през 2010 г. съоснова WeWork заедно с Адам Нойман, е един от последните директори, останали в WeWork, след като SoftBank пое контрола през миналата година. Той напуска в момент на увеличаващи се предизвикателства в компанията, включително нов колективен иск, свързан с проваленото първично публично предлагане през 2019 г.
В имейл до служителите, разгледан от CNBC, Макелви пише: „След 10 години взех едно от най-трудните решения в живота си“.
„Въпреки че е трудно да напусна, знам, че има още много работа за вършене, така че мога да взема това решение, единствено знаеки, че тази компания и нашите хора са в добри ръце“, посочва още той.
По време на впечатляващия ръст и провал на WeWork, Макелви не беше на преден план, както Нойман. Той е смятан за мозъка за дизайна, който използва опита си като архитект, за да предефинира офис пространството, докато Нойман набра милиарди долари и разшири мисията, включвайки образованието.
След като миналата година Нойман се оттегли от поста главен изпълнителен директор, Макелви стана главен директор, отговарящ за корпоративната култура, и продължи да работи с новото ръководство, въведено през октомври като част от подкрепата от SoftBank. Японският конгломерат притежава 80% от компанията.
Forbes оценява, че нетното богатство на Макелви е спаднало до 900 млн. долара от пика му от 2, млрд. долара след помощта от SoftBank. Но след това японският гигант оттегли офертата си за покупка на акции на WeWork за 3 млрд. долара от инвеститори, с което потенциално средствата на Макелви са пострадали допълнително.
Оттеглянето на съоснователя подчертава и драматичната трансформация на WeWork от един от най-бързо растящите стартъпи в света, някога оценен на 47 млрд. долара, до оператор на недвижими имоти на стойност 2,9 млрд. долара.
Миналата година напуснаха и главният технологичен директор на WeWork Шива Раджараман, ръководителят на недвижимите имоти Арън Елисън, както и четирима членове на борда на директорите.


ПСЖ спечели Интерконтиненталната купа
НС прие на второ четене промени в Закона за ДДС
Младежи, участвали в антиправителствените протести, създадоха инициатива "СТОП"
Мъж беше прегазен от три коли на АМ "Тракия"
Желязков: Очевидно е, че отиваме на избори
Проф. Спасов: България има нужда от малки модулни реактори за балансиращи мощности
Прекрояването на доктрината на САЩ за Латинска Америка е ужасна геополитика
Ziemba очаква AI да подкрепи търсенето на газ през 2026
Ziemba: Ситуацията около Венецуела ще се отрази на Русия, Иран
Ziemba: Следим предлагането на петрол и от Гвиана
Как евтина тръба спестява сериозна сума от гориво
Главният дизайнер на Mercedes напуска
Нова технология разпознава пияните шофьори зад волана
Отмяна на забраната на ДВГ – какво означава това за шофьорите?
Ford обяви промени в стратегията и отписа 20 милиарда долара
Мадона и Гай Ричи се събраха за първи път близо 20 години след трудния им развод
Любомир Николов за камерите в училище: За първи път се сблъсквам с нещо подобно
Ива Митева: Най-подходящ за служебен премиер е омбудсманът
Как любимата поп звезда на Путин се превърна в "най-мразената жена в Русия“
Пламен Димитров: Индексацията на заплатите спрямо инфлацията ще бъде в рамките на 4–5%