"Промени се пейзажът на българската предприемаческа екосистема и общност. Появиха се предприемачи с мироглед на високотехнологични хора, които управляваха традиционни компании в промишлеността", посочи той..
Георги Стоев определи "Тракия тех" като тинк танк, който прави редовен анализ на средата за технологично предприемачество на стартиращи продуктови компании.
"За нас е важен филтърът за компании, които правят нещо собствено и не работят като аутсорсинг доставчици на услуги. За нас е важен мирогледът на предприемача и продуктът да е български, който да покажем със самочувствие на целия свят", заяви управителят на "Тракия тех".
Стоев разказа, че имат инициатива за създаване на редица инкубатори и акселератори за стартиращи и малки екипи в градове извън София.
"Целта ни е тези инкубатори да са по-близо до традиционните индустрии като здравеопазването и земеделието, а да не са капсулирани само около дигиталните индустрии", разкри финансистът.
Той коментира, че целта на инициативата „Образователно индустриален борд“ и програмата „Предприемачът като откривател“ е да насърчава децата да си представят от ранна възраст какъв ще е светът след десет години и да се опитат да придобият уменията, които ще са ценни и търсени тогава.
Вижте целия разговор във видео материала на Bloomberg TV Bulgaria.
преди 4 години чсно, значи значи още се учим на бизнес! :) личен съвет, избягвайте да ползвате услуги от компении които са аутсорснали въпросната услуга ... винаги е с лошо качество, но не е задължително да е по евтино отговор Сигнализирай за неуместен коментар