Блокчейн ще промени света и начина на взаимодействие във всекидневния живот. Технологията може да се използва включително за подобряване на демокрацията в света. Това бяха някои от заключениятата по време на конференцията "Tech of Tomorrow 2019" на Клуб Investor.
Според Давид Бонев, главен финансов директор на CURES Token, блокчейн ще е начинът на взаимодействие във всекидневния живот и може да се използва включително за подобряване на демокрацията, например организирането на референдуми.
Назаров каза още, че биткойнът все още е синоним на криптовалута. "Когато цената му се повиши, поскъпват и всички останали криптовалути. Когато спадне, всички останали дигитални пари отбелязват спад“, допълни той и призна, че този вид разплащателно средство не е най-доброто от гледна точка на представяне и скорост на трансанкциите.
В рамките на дискусиите стана ясно още, че през 2017 г. повече един милиард щатски долара са били загубени заради измами.
"Работя като инвестиционен банкер, а проектите ми са с медицинска насоченост. Съосновател съм на втори проект, който е криптообменна платформа, обменяща биткойн и етер. За мен блокчейн дава възможност на хората с най-ниски доходи в обществото, да могат да правят пари", каза Давид Бонев.
Въпреки своя потенциал криптовалутата не разполага с възможността да измести водещата стока убежище за инвеститорите - златото. На това мнение е Ричард Шиби, директор "Блокчейн иновации" в Aryxe Group.
„От благородния метал има полза навсякъде. Биткойнът се използва предимно като средство за спекулативни инвестиции във финансовия сектор. В момента той е волатилно средство. За разнообразие на портфейла всеки търси възможност за участие, но това е непредвидим актив, в който е рисково да се инвестира, докато при златото няма аспект на несигурност“, посочи той.
Не така обаче смята Давид Бонев, според когото биткойнът и криптовалутите вече са надминали златото, тъй като младото поколение не смята ценния метал за надежден стандарт.
Участниците в конференцията се обединиха около това, че технологията на блокчейн може да бъде приложима не само при криптовалутите, но и в различни сфери, на първо място във финансовия сектор. За другите индустрии ползата е свързана с подобряването на прозрачността, тъй като позволява обществено съхранение на информация, която може да бъде полезна в определени случаи.
Блокчейн може да помогне за децентрализирането и на здравните досиета.
Според Давид Бонев блокчейн ще е начинът на взаимодействие във всекидневния живот и може да се използва включително за подобряване на демокрацията, например организирането на референдуми.
„Вярвам в блокчейна и изкуствения интелект. През 90-те години на миналия век интернет бе в начална фаза и всички бяха много скептични към него, но след пет до десет години ще имаме различен начин на живот, който ще бъде силно автоматизиран", убеден е от своя страна Ричард Шиби.
Според него че блокчейн технологията ще промени света и посъветва аудиторията да продължава да учи, за да бъде технологично ориентирана.
преди 5 години Пророк съм, днес пуснаха статия че ще ни подобри и здравето, хахахахахах отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години хахах егати малоумния коментар. даже си мисля, че може би е някаква ирония, ащото по-големи абсурди не бях чувал. ,"Крипто валутата биткойн е като скъпоценните метали, златото и среброто, тя е обезпечена със златото, което се намира в сървърите"ухахахах отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Блокчейна не е оръжието на англосаксонците=дълбоката държава към един глобално-контролиран свят ? Нищо, че отвън изглежда, че предлага пълно анонимност. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Блокчейн технологията ще промени из основи фондовата борса. ICOs (Initial Coin Offerings) ще замени IPOs (Първичното публично предлагане). Търговията на тази крипто фондова борса ще е без посредници и ще ползва сигурността на блокчейн.Нотариалните актове също ще преминат в света на блокчейн технологиите.Крипто валутата биткойн е като скъпоценните метали, златото и среброто, тя е обезпечена със златото, което се намира в сървърите, които задвижват мрежата на биткойн. Да не говорим за другите метали, от които са направени съвременните сървъри.Вече спокойно можем да говорим за биткойн стандарт. Злато, сребро и биткойн са парите на свободния човек. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години а сега даже се зачетох в статията, където има още по големи глупости :Не така обаче смята Давид Бонев, според когото биткойнът и криптовалутите вече са надминали златото, тъй като младото поколение не смята ценния метал за надежден стандарт. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години ти се заяждаш, щото не разбираш от темата, аз това го работя от 12 години поне и за това се дразня от такива откровенно глупaви изказвания ...Ако не виждаш безсмислицата на "Блок чейн ще подобри демокрацията", значи утре ще клъвнеш и на блокчейн че подобри здравето ти ! ... и подобен сорт брейн-уош алабалистики.Как която и да е технология ще подобри процес който зависи от акъла на човека, а ??? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Заяждай се с khao. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Брей разбирачев, блокчейн не може да се фалшифицира ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години Чрез блокчейн например може да се създаде електронна система за гласуване без никаква възможност за фалшификации. И провеждането на избори ще струва няколко десетки хиляди, а не милиони както е сега. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 5 години глупости отговор Сигнализирай за неуместен коментар