За хората, потопени най-силно в технологичния сектор, е трудно да се измисли по-противоречива тема от влиянието на изкуствения интелект върху обществото, коментира VisualCapitalist.
Давайки в крайна сметка супер интелигентност на машините, има много различни възможни резултати – от технологичната сингулярност на Ред Кърцвейл до по-дръзки прогнози, популяризирани от Илон Мъск.
Въпреки тези най-разнообразни потенциални резултати повечето технологични лица са съгласни с едно: изкуственият интелект ще има забележително влияние върху обществото и начина, по който правим бизнес.
Днешната графика (пълния вариант можете да намерите тук) е дело на Extraordinary Future 2017 – нова конференция във Ванкувър, която се фокусира върху развиващите се технологии като изкуствения интелект, автономните автомобили, финтех и блокчейн технологиите.
Графиката включва последните прогнози на PwC и Accenture по отношение на икономическото влияние на изкуствения интелект, както и индустриите и страни, които ще бъдат най-силно засегнати.
Според последния доклад на PwC по темата влиянието на изкуствения интелект ще бъде трансформиращ.
До 2030 г. изкуственият интелект ще подкрепя световния БВП с 15,7 трлн. долара, което се равнява на добавянето на 13 нови страни като Австралия към глобалната икономика.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
преди 7 години Явно статията е адресирана към аудитория на 5-7 годишни , които не знаят какво е интелект, технология, производство, механизация, автоматизация. Безсмислени и не дефинирани термини, използвани като символ на гениалност, в същност обезсмислят цялата драсканица. Интелектът е нещо много повече от решаване на задачата /за сега го прави само човешкият мозък/да ритнеш топка и да вкараш гол! отговор Сигнализирай за неуместен коментар