„Още oт 1975 г. насам създаваме решения, които промениха както IT света, така и живота на потребителите. Тази година обаче всичко започва отново – 2012 г. ще бъде емблематична за представяне на най-новите продукти и решения, които ще преобърнат представите и ще направят работата и ежедневието ни по-лесни”, коментира преди откриването на единадесетото издание на „Дни на Microsoft 2012“ Георги Ранделов, изпълнителен директор на Microsoft България.
Акцентите на конференцията са Windows 8 Consumer Preview и Windows Server 8 Beta, най-новото в SQL Server 2012, Windows Azure и Office 365, бъдещите технологии за разработка на приложения (Visual Studio 11 Beta, .NET Framework, HTML5) и технологиите за изграждане на ефективна облачна инфраструктура - System Center 2012, както и последните акценти в областта на потребителските продукти Windows Phone и Kinect.
Визия за облачните технологии и реални примери от България за компании, които са предпочели продуктите на Microsoft за изграждане на такъв тип инфраструктура, представи Андреас Хартл, главен оперативен директор в Microsoft за Централна и Източна Европа
„Сред успешните практики в български организации се нарежда и проектът e-Census, изпълнен в Националния статистически институт и базиран на технологии на Microsoft като SQL Server, Windows Server + Hyper-V, Visual Studio и Net Framework“, коментира Андреас Хартл.
E-Census порталът, чрез които бе извършено електронното преброяване на населението у нас, бе използван от над 3 млн. потребители, което е около 41% от населението на България. На час са регистрирани 4 млн. зареждания на страницата, а в пиковите периоди натоварването е достигало 42 000 посетители едновременно. Според щатския концерн благодарение на реализирането на проекта са спестени 1,5 млн. евро от държавния бюджет.
„2012 е революционна година, в която представяме много технологични решения, сред които са System Center 2012 и SQL Server 2012. Благодарение интеграцията на различни компонента в едно обединено решение в System Center 2012 се улеснява инсталацията и намалява от дни на часове времето, необходимо за внедряване. С въвеждането на SQL Server 2012 компаниите могат да се справят с предизвикателствата, породени от увеличаващите се обеми от данни и броя на отделните устройства, които ги достъпват”, обясни още Андреас Хартл.
Както е известно, най-новата операционна система за пореден път внася множество графични подобрения заедно с поддръжка на архитектурите SoC (systems on a chip) architectures, както и новия Metro интерфейс.
„Metro интерфейсът е нашата визия за персоналния компютър за следващите 15 години", заяви още Плат. По-думите му рано или късно всеки потребител на Windows ще трябва да свикне с новия "таблетен" облик и усещане на операционната система, дори и когато работи на стандартните домашни компютри.
преди 12 години Идеята е проста. Да вкарат всичко в облака, а юзера да няма нищо на собствената си машина, освен проста операционна система за връзка с облака. А там нещата няма как да бъдат хаквани и краквани. С други думи наближава края на безплатните хубавини. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Metro интерфейсът е предназначен за таблети и не е толкова удобен за работа с мишка. Microsoft да ме извиняват, обаче е голяма тъпотия да налагат такъв интерфейс и за десктоп машини. Не знам каква е тази идиотска софтуерна мода, да променят нещо което си работи перфектно. отговор Сигнализирай за неуместен коментар