Американската дъщерна компания на Deutsche Telekom, T-Mobile USA, закрива седем от своите 24 контактни центрове и съкращава над 50% от служителите си там, става ясно от прессъобщение.
Мярката е част от преструктуриране на концерна, което е нужно, за да може T-Mobile да набави по-лесно милиардната инвестиция за новите мобилни мрежи, пише ZDNet.
Първоначално ще отпаднат 1900 от общо 3300 работни места, заявява главният изпълнителен директор и президент на T-Mobile Филим Хъм. Същевременно обаче щели да бъдат създадени нови 1400 работни места в други филиали, където част от освободените могат да бъдат преназначени.
Решението било нужно, „като важна част от прилагането на конкурентна структура на разходите“, заявява Хъм. Прилагането му ще започне в края на юни. Качеството на услугата обаче нямало да пострада.
Както заяви и говорител на концерна пред CNET, намаляването на броя служители било свързано и със свиването на клиентската база, защото броят на обажданията към контактните центрове е спаднал силно.
Едва в края на декември Deutsche Telekom и AT&T окончателно се отказаха от сделката за придобиване на T-Mobile USA. AT&T имаше намерение да придобие T-Mobile USA за 39 млрд. долара. Сделката бе стопирана на 19-и декември, след като Федералната комисия по комуникациите на САЩ (FCC), подкрепена от Министерството на правосъдието, наложи съдебен запор и вкара сделката в съда.
Ведомствата се опасяват, че сливането на двете компании (втора и четвърта по големина на пазара) ще се отрази негативно на конкурентната среда в сектора. Заедно двете компании щяха да имат 43,4% пазарен дял от комуникационния пазар в САЩ спрямо сегашните 32 на сто за купувача, припомня Bloomberg.


ПП-ДБ искат да свалят охраната на депутатите и изцяло машинно гласуване
Бой в месарски магазин във Варна заради... предреждане
Дрешки, играчки, храна - с какви подаръци зарадваха кученцата от приюта в Каменар?
Туристическият сезон във Варна е застрашен
Как ще работи пункта за карти за градския транспорт във Варна по празниците?
Тейлър: Великобритания търси опита на американските VC
Тейлър: Великобритания е много силна в AI, финтех
Малко е трудно да се строят центрове за данни
Богати европейци ще могат да вземат заеми срещу луксозни автомобили
П. Димитров: Не очаквам да бъде приет нов бюджет до юни
Как Tesla печели невидимата война срещу шума
Пет коли, в които да инвестирате догодина
Land Rover пуска Defender в чест на Уинстън Чърчил
Изкуствен интелект направи кола от две скици
Надеждно и по-евтино: производители отново променят подхода си
Леонардо ди Каприо разкри защо не иска да режисира филми
Трамвай и автобус се удариха на "Ситняково"
Политолози: Радев трябва само да се появи на бял кон
Сашо Андреев със "Златен пояс": Новата награда е стимул