Междувременно проправителствените и антиправителствените активисти в Сирия действат все по-активно в интернет, хаквайки и обезобразявайки интернет страници в опит да спечелят PR победа, пише в свой коментар AP. През септември неизвестни активистки групировки в интернет хакнаха поне 12 страници на сирийското правителство, заменяйки тяхното съдържание с интерактивни карти и бюлетин, подробно описващи зверствата, извършвани от силите за сигурност срещу протестиращите.
Режимът на Асад контролира строго традиционните медии в Сирия, като телевизията, радиото и вестниците. Държавните медии често пъти обвиняват за размириците инспириран от чужбина заговор и ислямски екстремисти.
Още от началото на въстанието по-рано през годината група проправителствено настроени хакери, известни като "Сирийска електронна армия" използваше интернет, за да напада опозиционни активисти и техните поддръжници, наводнявайки Facebook и други социални мрежи с проправителствени послания от рода на "Аз обичам Башар" или с други, често пъти заплашителни изявления.
"Сирийската електронна армия" се опитва да се справи с дейността на известни активисти в Сирия, а последните данни говорят за това, че тя е повела кибернетична война срещу личности от страни, които се противопоставят на режима", каза Антъни Скинър от Maplecroft, британска компания за анализ на рискове.