Успехът й обаче не беше голям, преди всичко заради това, че много потребители намираха управлението за твърде сложно. Сега повече приложения трябва да донесат и повече функции, като например да информира спортните фенове, ако пропускат нещо интересно.
В началото на разработването на Google TV според публикации в медиите интернет концернът е преговарял с телевизии и продуцентски фирми. Те обаче са отказвали споразумения, защото са се притеснявали да не попречат на сегашния си бизнес модел, който се базира на реклама или такси от абонамент.
Телевизията е един от браншовете, които до този момент бяха най-малко променени от интернет. Техническата база обаче е налична – все повече телевизори имат техническата възможност за браузване.
И конкурентът на Google – Apple, работи по свой модел телевизор, но е избрал различен фокус. Според информация на New York Times през 2013 г. на пазарите може да се появи телевизор на Apple, който да бъде управляван с гласови команди.
Наскоро починалият съосновател на компанията Стив Джобс е цитиран в биографичната му книга да казва, че иска да промени радикално телевизионните устройства. До този момент по отношение на съдържанието Apple залага на сътрудничество с продуценти, които предлагат съдържанието си за сваляне чрез платформата iTunes.