Заедно с всички важни макро данни, които ще излязат през новата седмица, пазарите ще проследят и актуалните икономически прогнози на Европейската комисия.
В понеделник, 29 април, се очаква изявление на управителя на Английската централна банка Марк Карни.
На фокус са и данните за бизнес климата и потребителското доверие в еврозоната през април.
В САЩ ще излязат данни за личните потребителски разходи в страната през март.
Във вторник, 30 април, денят ще започне с индекса на мениджърите по поръчките (PMI) в сектора на промишлеността през април.
Пазарите ще проследят предварителните данни за БВП на Франция за първото тримесечие на 2019 г. Консенсусната прогноза на анализаторите е за забавяне на растежа до 0,1% спрямо четвъртото тримесечие на миналата година, когато беше отчетен ръст от 0,3%.
В Германия очакванията са индексът на потребителския климат за май да се повиши до 10,8 пункта спрямо 10,4 пункта през април. По-късно през деня ще излязат и серия от данни за пазара на труда в страната, както и предварителни данни за инфлацията през април.
В Русия ще излязат данни за индекса на мениджърите по поръчките (PMI) в сектора на промишлеността за април.
За еврозоната ще бъдат публикувани предварителни данни за БВП.
В края на деня от САЩ ще дойде информация за потребителското доверие и за жилищния пазар.
В сряда, 1 май, първите новини ще са от Нова Зеландия, като се чакат данни за пазара на труда в страната.
Японската централна банка ще публикува протокола от последната си среща.
Във Великобритания ще има данни за индекса на мениджърите по поръчките в сектора на промишлеността през април.
Сред данните, които ще излязат по-късно за САЩ, са индекс на мениджърите по по поръчките в сектора на промишлеността и запаси от суров петрол.
Ключовото събитие за седмицата е заседанието на Федералния резерв и сигналите, които ще изпрати на пазарите Джером Паулъл.
В по-голямата част от света се отбелязва Международния ден на труда.
В четвъртък, 2 май, данни за индекса на мениджърите по поръчките в сектора на промишлеността през април ще има за Китай, Италия, Франция, Германия и еврозоната.
Във Великобритания ще излязат данни и за индекса на мениджърите по поръчките в сектора на строителството през април. Консенсусната прогноза е за леко ускорение до 49,8 пункта при 49,7 пункта през март.
През деня Европейската комисия ще публикува актуалните си икономически прогнози.
Погледите ще се насочат и към заседнаието на Английската централна банка и изявлението на управителя й Марк Карни.
От САЩ ще дойдат новини за поръчките на фабриките през март. Очакванията са на месечна база да бъде отчетен ръст от 0,7% при спад с 0,5% месец по-рано.
В петък, 3 май, във Великобритания пазарите ще проследят индекса на мениджърите по поръчките в сектора на услугите през април.
За еврозоната ще излязат предварителни данни за инфлацията през април.
Седмицата ще приключи със серия важни макро данни от САЩ за пазара на труда и за индексите на мениджърите по поръчките в сектора на услугите и промишлеността.