Втората седмица на април ще даде възможност да се проследят данните за БВП на Великобритания, инфлацията в САЩ, индустриалната продукция в еврозоната и други важни за пазарите показатели.
В понеделник, 8 април, Германия ще публикува данни за търговския си баланс през февруари.
В САЩ ще излязат данни за поръчките на заводите през февруари. Консенсусната прогноза е за понижение на поръчките с 0,5% при ръст от 0,1% през предходния месец.
Във вторник, 9 април, Швейцария ще обяви безработицата в страната през март. Очакванията са за запазване на досегашното ниво от 2,4%.
В САЩ ще излязат данни за свободните работни места в страната.
В сряда, 10 април, се чака серия от макро икономически данни за Великобритания – БВП, индустриално производство, производство в промишлеността и търговски баланс.
По-късно през деня ще бъде публикуван месечния доклад на Организацията на страните износителки на петрол.
Насрочено е заседание на Европейската централна банка по повод паричната политика на региона. Погледите ще са насочени и към посланията, които ще изпрати на пазарите Марио Драги
В САЩ ще излязат данни за инфлацията през март. Прогнозата на анализаторите е за ускорение до 0,3% при 0,2%, отчетени през февруари.
Пазарите ще проследят и актуалните данни за запазите от суров петрол.
Федералният резерв ще публикува протокола от последната си среща.
В четвъртък, 11 април, очакванията са инфлацията в Китай да се ускори до 2,4% през март. За сравнение, месец по-рано инфлацията беше 1,5%.
Данни за инфлацията за март ще обяви и Германия. Консенсусната прогноза е за запазване на нивото от 0,4%.
В края на деня е ред на индекса на цените на производител в САЩ. Очакванията са за ускорение на растежа от 0,1% през февруари до 0,3% през март.
В петък, 12 април, Китай ще обяви данните за търговския си баланс през март.
Във фокуса на пазарите е и индустриалната продукция в еврозоната през февруари. Прогнозите сочат понижение с 0,6% при регистриран ръст с 1,4% месец по-рано.