Втората седмица на октомври не се очертава като много натоварена от гледна точка на макроикономически данни, но сред най-интересните ще са показателите за сектора на услугите в Китай, индустриалната продукция в Германия, инфлацията в САЩ и месечния доклад на ОПЕК.
В понеделник, 8 октомври, ще бъде публикуван индексът на мениджърите по поръчките (PMI) в сектора на услугите в Китай на агенция Caixin за септември. Консенсусната прогноза на пазара е за запазване на нивото от предходния месец от 51,5 пункта.
В Германия се очаква данните за индустриалната продукция в страната да отчетат ръст от 0,3% през август спрямо реализиран спад от 1,1% месец по-рано.
Денят е почивен за Канада и Япония.
Във вторник, 9 октомври, денят ще започне с актуална картина на бизнес доверието в Австралия през септември.
В Германия ще бъде публикуван търговския баланс на страната през август, както и данни за вноса и износа.
Денят е почивен за Южна Корея.
В сряда, 10 септември, ще излязат редица данни за Великобритания, сред които строителна продукция за август, БВП, индустриално производство и търговски баланс.
В САЩ на фокус са индексът на цените на производител през септември и разрешителни за строеж.
В четвъртък, 11 октомври, във Франция и Испания на ход са данните за индекса на потребителските цени през септември.
Очаква се да бъде публикуван и месечният доклад на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК).
Ще излезе и доклада на Европейската централна банка от последната среща за паричната политика.
По-късно пазарите ще проследят и данните от САЩ за индекса на потребителските цени, броя на заявленията при безработица, запасите от суров петрол и други.
В петък, 12 октомври, Австралийската централна банка ще публикува доклада си за финансовата стабилност, който два пъти в годината оценява условията във финансовата система и потенциалните рискове за финансовата стабилност.
В Германия пазарите ще проследят индекса на потребителските цени в Германия през септември. Очакванията са за запазване на нивата на месечна и годишна база на съответно 0,4% и 2,3%.
Погледите ще са насочени и към индустриалното производство в еврозоната. Консенсусната прогноза е за ръст от 0,3% на месечна база и за спад с 0,5% на годишна.
Седмицата ще приключи с редица предварителни данни от САЩ от университета в Мичиган – очаквания за инфлацията, потребителско доверие и други.
Денят е почивен в Бразилия.