Общите доходи на британските работници, включително бонусите, нарастват с 2,8% на годишна база до 514 паунда на седмица за първото тримесечие на 2018 г., съобщава traidingeconomics. Това е над консенсусната прогноза за повишение от 2,6% и най-голямото увеличение от третото тримесечие на 2015 г. насам.
Заплатите във Великобритания са нараснали най-много в строителството - с 3% и в публичния сектор - с 2,1%.
Без бонусите заплатите на Острова се повишават с 2,6% до 482 паунда на седмица. Това е най-високото увеличение за трите месеца до ноември 2016 г. и е напълно според пазарните очаквания.
В реално изражение обаче заплатите заедно с бонусите остават непроменени, докато ако се изключат бонусите, доходите на населението намаляват с 0,2% за единадесети пореден месец.
Делът на хората без работа във Великобритания се свива до 4,3% през януари спрямо 4,4% месец по-рано.
Очакванията на анализаторите бяха за запазване на досегашното ниво на безработица в страната. За сравнение за трите месеца до края на декември безработицата в страната нарасна за първи път от две години насам.
В същото време броят на работещите е нараснал със 168 хил. през трите месеца до януари при прогноза на икономистите, интервюирани от Ройтерс, за 84 хил. души. Спадащите цени на петрола и по-бавният ръст на разходите за храна пък допринесоха за забавянето на ръста на потребителските цени във Великобритания през февруари.
Нарастването на заплатите във Великобритания изоставаше след финансовата криза. Но с най-ниските нива на безработица от 1975 г. и с емигранти от Европейския съюз, които вероятно ще намалеят след Brexit, заплащането започва да се вдига.
От последния доклад на Английската централна банка стана ясно, че бизнесът усеща натиск от по-високите задължителни пенсионни вноски, повишената инфлация, липсата на чуждестранни работници и трудностите при набирането и задържането на персонал.
Лирата поскъпна с близо половин процент до 1,4066 долара след излизането на данните за пазара на труда в Обединеното кралство, които увеличават шансовете Английската централна банка да повиши лихвените проценти през май.
Доходността на двугодишните държавни облигации се повиши с 5 базисни пункта до 0.936%, което е най-високото им ниво от май 2011 г. според данни на Tradeweb.
преди 6 години Браво! Значи кривата на Филипс функционира все пак. отговор Сигнализирай за неуместен коментар