Тази седмица без съмнение ще протече под влиянието на централните банки. Заседават регулаторите в Япония, САЩ и Великобритания. Наред с това се очакват новите макроикономически прогнози на Европейската комисия, както и редица данни и изказвания.
В понеделник, 30 януари, ще има предварителни данни за инфлацията в Германия
Испанските власти ще публикуват доклад за ръста на икономиката през последното тримесечие на миналата година.
В САЩ ще има данни за личното потребление, както и за продажбите на планирани жилища.
Във вторник, 31 януари, се очаква изявление на Японската централна банка за паричната политика. Освен това регулаторът трябва да публикува подновени прогнози за икономическия ръст и инфлацията. След това управителят Харухико Курода ще има пресконференция.
В Германия властите ще публикуват данни за продажбите на дребно, както и за безработицата.
Управителят на Европейската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги ще има изказване в рамките на съвместна конференция заедно с Европейската комисия.
В Испания ще има данни за инфлацията.
Евростат ще публикува предварителни данни за ръста на потребителските цени в еврозоната, за безработицата, както и за БВП във валутния съюз през последното тримесечие на 2016 г.
В сряда, 1 февруари, ще има данни за бизнес активността в промишлеността и в услугите в Китай. Докладът е на властите.
Във Великобритания също излиза доклад за бизнес активността в сферата на производството, изготвен от частната компания Markit.
Европейската комисия ще публикува макроикономическите си прогнози.
Частната компания ADP публикува редовния си месечен доклад за ръста на заетостта в частния сектор в САЩ.
В 21:00 часа българско време (14:00 часа местно време във Вашингтон) Федералният резерв на САЩ публикува изявление след двудневното си заседание за паричната политика. Не се очакват промени в лихвените проценти.
В четвъртък, 2 февруари, ще има данни за безработицата в Испания.
Във Великобритания Markit публикува индекса си за бизнес активността в сферата на строителството.
Заседава Английската централна банка, която освен че ще вземе решение за паричната политика, ще публикува и подновените си макроикономически прогнози. Гуверньорът Марк Карни ще даде пресконференция.
Управителят на ЕЦБ Марио Драги ще има реч в Словения по повод 10 години от присъединяването на страната към еврозоната.
В САЩ излизат редовните седмични данни за подадените заявки за помощи при безработица. Освен това ще има и доклад за производителността на труда.
В петък, 3 февруари, китайското икономическо списание „Цайсин“ (Caixin) публикува проучването си за бизнес активността в сферата на промишлеността.
Markit ще обяви изменението в индекса на мениджърите по поръчките (PMI) в сферата на услугите във Великобритания.
Министерството на труда в САЩ ще обяви ръста на заетостта извън земеделския сектор през януари.
преди 7 години Все още Централните банки (ЦБ) не зачитат наличие на неправилно управление на паричната система, което е водещият причинител за актуални злини.Наличната държавна грешка подсигурява вреди за всички, включително за ЦБ. Сега ЦБ е със съдба на жертва и подсигуряван провал, защото ЦБ колкото по-добре работи да подпомага икономическия растеж, толкова по-силен потенциал за множество стопански кризи възниква и злините са повече.Мнозина очакват ЦБ да е спасител от съвременни щети. Те са със заблуда. ЦБ не може да предотврати актуални загуби, защото няма необходимата компетентност.Същественото за спасение от актуални злини е какво (неправилно или правилно) управление на паричната система се прилага.При запазено неправилно управление на паричната система злините се уголемяват.За устойчив обществен просперитет е необходимо правилно управление на паричната система. отговор Сигнализирай за неуместен коментар