Последните два от идните пет дни в България са почивни, но международните пазари работят и без съмнение ще са фокусирани върху заседанията за централните банки в Япония и САЩ. Срещите им са по едно и също време и по всяка вероятност непосредствено преди, по време и, разбира се, веднага след обявяването на решенията ще има повишена волатилност.
В понеделник, 19 септември, германската централна банка Бундесбанк ще публикува месечния си доклад.
Във вторник, 20 септември, Австралийската централна банка ще публикува стенограмата от последното си заседание, когато остави паричната политика без промяна.
В Германия ще има данни за ръста на производствените цени.
Властите в САЩ ще публикуват данни за издадените разрешителни за строителство и за началното жилищно строителство през август.
В сряда, 21 септември, ще има изявление от страна на Стивън Полоз, управител на Канадската централна банка.
Същия ден приключват двудневните заседания на Японската централна банка и на Федералния резерв на САЩ. Очакванията са Фед, че председателят Джанет Йелън и екипът ѝ ще се въздържат от действия. В 21 часа българско време (14:00 местно във Вашингтон) освен изявлението ще бъдат публикувани и макроикономическите прогнози на американската централна банка. След това предстои пресконференцията на Йелън.
Що се отнася до Япония, там прогнозите не са еднозначни и банката е под все по-голям натиск да увеличи стимулите. През миналата седмица агенция Ройтерс съобщи, позовавайки се на свои източници, че регулаторът в Токио ще превърне отрицателните лихвени проценти в център на своята парична политика.
Американската Администрация за енергийна информация ще публикува традиционния си седмичен доклад за изменението в петролните резерви в САЩ.
В четвъртък, 22 септември, заседание има Новозеландската централна банка.
Министерството на труда в САЩ ще обяви редовните седмични данни за подадените молби за помощи при безработица.
Президентът на Европейската централна банка (ЕЦБ) Марио Драги ще има изявление във Франкфурт.
В САЩ ще има данни за продажбите на съществуващи жилища.
В петък, 23 септември, частната компания Markit ще публикува докладите си за бизнес активността в еврозоната. Ще излязат индексите на мениджърите по поръчките (PMI) в сферата на услугите и на производството във валутния съюз. Отделно ще има данни за Франция и Германия.
В Канада властите ще публикуват данни за инфлацията и за продажбите на дребно.