Във фокуса на инвеститорите е заседанието на Английската централна банка в сряда. Не се очаква промяна в паричната политика на регулатора, но ще се следи внимателно реториката в изявлението и в пресконференцията на управителя Марк Карни. По-рано през седмицата излизат данни за инфлацията в Китай, а в петък германската статистическа служба Destatis ще обяви ръста на БВП в най-голямата икономика в еврозоната през първото тримесечие.
В понеделник, 9 май, Германия ще обяви данни за фабричните поръчки във федералната република през март на месечна база.
Във вторник, 10 май, китайската статистическа служба ще публикува данни за ръста на потребителските и производствените цени през април.
Централната банка в Нова Зеландия ще публикува доклада си за финансовата стабилност, след което управителят Греъм Уилър ще даде пресконференция.
В сряда, 11 май, се очакват данни за ръста на индустриалното производство във Великобритания на месечна база през март.
Администрацията за енергийна информация в САЩ обявява традиционните си данни за ръста на петролните резерви през миналата седмица.
В четвъртък, 12 май, е заседанието на Английската централна банка, която ще публикува изявлението си в 15:00 часа българско време. След тази среща ще бъде публикуван и доклада за инфлацията - една от най-големите грижи на централните банкери, наред с Brexit. Пресконференцията на Марк Карни следва в 15:45 часа.
В петък, 13 май, Германия публикува данните за ръста на икономиката през първото тримесечие на годината. Това е първото четене на данните, поради което има най-голям потенциал да повлияе на динамиката на пазарите.