След края на март и приключването на тримесечието започват да излизат редица ключови макроикономически данни, които имат потенциал да повлияят на пазарите. Освен това през тази седмица, в четвъртък, заседава Английската централна банка, а заседанието ѝ ще се следи внимателно от инвеститорите.
В понеделник, 11 април, председателят на Федералния резерв на САЩ за Ню Йорк Уилям Дъдли ще има изявление. Коментарите на централните банкери се следят внимателно от инвеститорите, тъй като може да подскажат какви са намеренията им за паричната политика.
Във вторник, 12 април, Великобритания публикува данни за инфлацията през март.
САЩ ще обявят данни за вносните цени.
В сряда, 13 април, се очакват данни за китайския търговски баланс.
Властите в САЩ ще публикуват данни за продажбите на дребно през март, както и за ръста на производствените цени.
Канадската централна банка заседава за паричната политика в страната. При последната си среща на 9 март банката очаквано остави основния си лихвен процент непроменен на ниво от 0,5%. Регулаторът посочи, че ще изчака властите да представят пакета фискални стимули на 22 март и няма да модифицира паричната си политика, докато не прецени резултатите от мерките на либералното правителство.
В четвъртък, 14 април, се очакват данни за заетостта в Австралия.
Заседание ще има Английската централна банка. Не се очаква повишение на лихвените проценти в Обединеното кралство, но инвеститорите ще следят внимателно изявлението на Марк Карни и екипа му за състоянието на британската икономика.
САЩ ще публикуват данни за инфлацията през март
В петък, 15 април, китайските власти ще обявят ръста на БВП за първото тримесечие на 2016 г., както и данни за индустриалното производство.