Италия емитира 3-годишни държавни ценни книжа (ДЦК) при отрицателна доходност за първи път в своята история, пише Bloomberg.
Облигациите с падеж през октомври 2018 г. бяха пласирани при отрицателна доходност от 0,05% на фона на подкрепата, която облигационният пазар получи от последния пакет от мерки на Европейската централна банка.
В разгара на дълговата криза в еврозоната през ноември 2011 г. Италия плащаше 7,89% по облигациите с 3-годишен срок.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
преди 8 години Проф.д-р Иван Ангелов - ''Според експерти на Световната банка, за слабо развитите страни са допустими защитни мита максимум до 20%. Американски и европейски учени твърдят, че са необходими по-високи мита, вносни квоти или субсидии, защото разликата в производителността между слабо развитите и високо развитите страни сега е много по-голяма от 20%... - http://***.iki.bas.bg/english/CVita/angelov/No248.htmВ ЕС държавите не са равни и според мен най-малкото е да могат да взимат кредит от ЕЦБ с ниска лихва иначе се получава прецакай другарчето макар ,че на ЕЦБ е забранено да го прави според чл.123 от Договора на ЕС - http://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/?uri=CELEX:12012E/TXTКритериите от Маастрийт са ясни но може и 100% държ.дълг като в САЩ и темата е много голяма и нещата се знаят прекрасно освен за протекционизмаАз гледам глобално на нещата и съм обяснил основното за системната криза - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1713014525643441 отговор Сигнализирай за неуместен коментар