Китайската централна банка ще разгледа начини за създаване на коридор на лихвените проценти, който да служи като насока за лихвите по получаване и отдаване на кредит, съобщава Bloomberg. Китай се стреми към преминаване към пазарно ориентирани лихвени норми.
Новината за обмислянето на коридор за лихвените проценти беше съобщена в последния тримесечен доклад за паричната политика на институцията.
Централната банка ще продължи с предпазливата парична политика, която ще бъде внималтено настройвана в подходящите моменти. Китайските парични власти продължават да виждат негативен натиск върху китайската икономика, която е втората най-голяма света.
Освен това в доклада се казва, че може да бъдат въведени „таргетирани понижения на изискуемите резерви“, които да подкрепят икономическото преструктуриране. Изискуемите резерви са парите, които търговските банки трябва да имат в наличност в централната банка като процент от приетите от тях депозити.
Основният лихвен процент в Китай е на рекордно ниско ниво от 4,35%, като от ноевмри 2014 година той беше понижен на 6 пъти. През този период беше понижено и нивото на изискуемите резерви за най-големите банки в страната.
преди 8 години Здравейте khao,Ваша воля е да знаете истината. Книгите са за тези, които искат да имат знания за истина.В нашата дискусия има две тенденции, едната е за представяне на прогресивност, другата в защита на регресивност.Аз представям необходимост от прогресивност, която да осигури устойчиво обществено развитие. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години няма да ти купим от боклучивите книги, не се хаби да ни спамиш отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години При запазване на сегашна ситуация на подведено китайско правителство да работи в обстановка на сгрешена китайска парична система, Китайската централна банка (КЦБ) и 100 коридора на лихвените проценти, който да служат като насока за лихвите по получаване и отдаване на кредит да създаде, не е възможно спасение от развиващи се злини при кризи дългов рак.Реално китайската общественост е с напразни очаквания, че КЦБ може да спаси при криза дългов рак. В действителност КЦБ не може да избави от тази слабост, тъй като е без капацитет да противодействува успешно при ескалиране на кризи дългов рак.За спасение от актуални стопански проблеми в Китай е необходимо подобрение на китайска парична система. отговор Сигнализирай за неуместен коментар