През новата седмицата пазарните участници ще насочат погледни към заседанията на някои от най-големите централни банки – Европейската централна банка (ЕЦБ), Английската централна банка (АЦБ) и Централната банка на Австралия. Освен това инвеститорите ще следят отблизо и данните от САЩ за признаци на подобрение на пазара на труда.
В понеделник (1 юни) Китай ще представи официалните данни за производството и растежа в сектора на услугите, както и окончателните данни на HSBC за индекса на производството.
Австралия ще публикува данните за одобрения за строителство.
В Германия се очакват предварителните данни за потребителските цени. Еврозоната пък ще представи окончателната статистика за растежа в производството.
Великобритания също ще публикува данните за активността в производствения сектор.
По-късно през деня и Институтът за управление на доставките в САЩ ще представи данните за състоянието на производството.
Във вторник (2 юни) Австралийската централна банка ще обяви решението си за основния лихвен процент и ще публикува своя отчет, който очертава икономически условия и фактори, повлияли върху решението за паричната политика.
Япония ще публикува доклада на средните доходи в страната.
Еврозоната ще публикува предварителните данни за потребителските цени, а Испания и Германия ще представят последните доклади за заетостта.
Великобритания ще публикува докладите за строителната дейност и нетното кредитиране.
В сряда (3 юни) Австралия ще представи данните за икономическия растеж през първото тримесечие.
Китай ще публикува окончателния резултат от индекса на HSBC за сектора на услугите.
В еврозоната се очакват окончателните данни за растежа на сектора на услугите, както и данните за продажбите на дребно и равнището на безработицата.
ЕЦБ също ще обяви решението си за паричната политика. Новината ще бъде последвана от пресконференция на президента на институцията Марио Драги.
Великобритания ще представи данните за растежа на сектора на услугите.
В САЩ се очаква доклада на ADP за заетостта в частния сектор.
В четвъртък (4 юни) Австралия ще публикува доклада за продажбите на дребно и този за търговския баланс.
АЦБ ще обяви решението си за паричната политика.
В САЩ се очаква седмичния доклад за първоначалните молби за помощи при безработица.
Канадските власти пък ще представят своето изследване на производството Ivey.
В петък (5 юни) Германия ще представи данните за фабричните поръчки.
Швейцарската централна банка ще публикува данните за валутните резерви. Статистиката е следена отблизо за индикации за размера на дейността на банката на валутните пазари.
В САЩ ще бъде сложен край на работната седмица с правителствения доклад за заетостта извън селскостопанския сектор, както и с данните за безработицата и средните доходи.