През новата седмица инвеститорите ще насочат вниманието си към Федералния резерв, който ще проведе поредното си заседание във фокус монетарната политика. Мнозина очакват централната банкова институция на САЩ да се откаже окончателно от миролюбивата си реторика и да даде ясен сигнал кога планира първото покачване на лихвите от 2006 г.
Освен американските централни банкери своите месечни заседания ще проведат и колегите им в Япония и Швейцария.
В понеделник (16 март) Швейцария ще представи данните за производствените цени и продажбите на дребно.
В еврозоната Централната банка на Германия ще публикува месечния си доклад за състоянието на икономиката.
По-късно същия ден Канада ще представи данните за чуждестранни покупки на ценни книжа.
В САЩ пък се очакват докладите за промишленото производство и производствената активност в района на Ню Йорк.
Във вторник (17 март) Австралийската централна банка ще публикува протокола от последното си заседание с фокус монетарната политика, като инвеститорските погледи ще са насочени към анализа на институцията за състоянието и очакванията за икономиката.
Централната банка на Япония ще обяви решението си за основната лихва и ще публикува своя месечен отчет, която ще очертае икономическите фактори и условия, повлияли върху решението за паричната политика.
В еврозоната Институтът ZEW ще оповести данните за германските икономически нагласи. Евростат пък ще представи ревизираните данни за потребителските цени.
В САЩ се очакват данните за предоставените разрешителни за строителство.
В сряда (18 март) Япония ще публикува данните за търговския баланс.
Във Великобритания се очаква докладът за заетостта, който включва поглед към равнището на безработицата, промяната в броя на заетите и средните доходи.
В същото време Английската централна банка ще публикува протокола от последното заседание през февруари.
Федералният резерв ще обяви решението си за лихвените нива по федералните фондове и ще представи своята проекция за бъдещото развитие на американската икономика. Председателят Джанет Йелън ще даде официална пресконференция.
В четвъртък (19 март) Швейцария ще публикува данните за търговския баланс.
Също в Швейцария централната банка ще обяви решението си за лихвените проценти и ще публикува своята оценка за паричната политика.
По-късно в четвъртък в САЩ се очакват данните за седмичните молби за помощи при безработица, както и докладите за текущата сметка и производствена дейност в района на Филаделфия.
В петък (20 март) Японската централна банка ще публикува протокола от последното си заседание за паричната политика.
Канадските власти ще сложат край на търговската седмица с представянето на данните за инфлацията на потребителските цени и продажбите на дребно.
преди 9 години Така хубаво са се нагласили, че сега положението е нито да я вдигат, нито да не я вдигат. Ако не я вдигнат инвеститорите започват да питат - защо не я вдигате? Ако я вдигнат ще трябва да я плащат. Единственият изход май остава да вдигнат лихвата и да продължат с количествените улеснения. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Какви ясни знаци щели да дават Фед?, те от 6 години ги дават - 0% форевър, ако качат лихвите ще фалират. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Аз пък мисля, че може да вкарат още един кръг QE. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години По скоро очаквам отрицателна лихва. Вдигане на лихвата при 18 трилиона дълг би означавало скорошен дефолт. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години какви лихви бе братче ааа студентския им дълг едни 1.3 трилиона ?? тях кво ааа дам еми ше си напечатат нови такива .... :)) боли ги щепсела те вече са отишли тихомълком на 20йска (трилиона) с "вдигането на лихвите" ше тряяя да станат *% от вдигнатата лихва, ем кво ги боли .... :)) кога ли ше се завърнат тея долари в родината си и ше останат без една стинка тея ***. И много ми е чудно те история там в тоя ФРЕД не четат ли? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 9 години Миролюбива ретрика - смешки! отговор Сигнализирай за неуместен коментар