Щатският долар се възстановява постепенно спрямо основните валути след седмицата на тежки разпродажби на фондовите пазари. Въпреки това печалбите вероятно ще са ограничени на фона на очакванията, че лихвените проценти в САЩ ще останат в режим на задържане за известно време.
Доларът остана почти без промяна спрямо еврото в края на търговията в петък. EUR/USD задържа позиции при 1,3884 след докосването на сесийния връх от 1,3905. Двойката завърши седмицата с ръст от 1,04% – най-силното седмично поскъпване от септември.
Зелените пари за кратко намериха подкрепа, след като данните от петък показаха, че производствените цени в САЩ са нараснали с 0,5% през март. Ръстът е най-големият в последните девет месеца.
Въпреки това доларът остана под натиск след представянето на протокола от заседанието на Федералния резерв през март. Документът показа, че увеличение на основния лихвен процент е малко вероятно в близкото бъдеще.
През миналия месец централната банка на САЩ намали месечния темп на покупки на активи с нови 10 млрд. долара до 55 долара млрд. евро. Институцията затвърди и позицията си, че вероятно ще продължи да свива стимулите с "допълнителни отмерени стъпки".
USD/JPY приключи сесията в петък при 101,61, след като по-рано през търговията отслабна до 101,31 – най-ниското равнище от 19 март. За предходната седмица двойката изгуби 1,41%.
Търсенето на японските пари продължи да намира подкрепа, след като централната банка на Страната на изгряващото слънце посочи по-рано през миналата седмица, че е малко вероятно да приложи допълнителни мерки за стимулиране на икономиката в краткосрочен план.
Доларът поскъпна спрямо паунда в петък, като GBP/USD изгуби 0,32% до 1,6729 в края на сесията. Спадът на британските пари дойде, след като данните от Острова показаха, че строителната продукция през февруари е останала под натиск след серията проливни дъждове, които доведоха до наводнения в някои части на страната.
преди 10 години тези американци и евро започнали да печатат...... отговор Сигнализирай за неуместен коментар