Същинските цени на производител обаче за трети пореден месец регистрират ръст.
Ръстът в общите цени на производител е бил подкрепен от увеличението с 1,3% при енергоносителите, които през януари нараснаха само с 0,5%.
Цените на храните са се понижили с 0,1%, след като през януари спадът при тях бе от 0,3%.
На годишна база производствената инфлация регистрира ръст от 3,3% през февруари, което е най-бавно увеличение от август 2010 г., след като през януари нараснаха с 4,1%.
Цената на бензина се е повишила с 4,3%, най-силен ръст от 5 месеца, след като през февруари нараснаха само с 2%.
Като се изключат хранителните стоки и енергоносителите, цените на производител са били тикани нагоре от фармацевтичните компании, които отговарят за около една трета от общото ускоряване на същинската производствена инфлация, като със сериозен принос са и цените на пътническите самолети.
Цените на леките автомобили са се увеличили с 0,1% след спад от 0,8% през януари, а тези на лекотоварните са се понижили с 0,4% през февруари след ръст от 0,9% през предходния месец.
На годишна база същинската производствена инфлация е останала без промяна на ниво от 3% спрямо показателя през януари.
От американското министерство на финансите пък съобщиха, че общите нетни капиталови входящи потоци в страната се намалели до 18,83 млрд. долара през януари от коригираните до 95,216 млрд. долара през декември.
Това е било абсолютно недостатъчно за покриване на търговския дефицит на САЩ през същия месец, който е 52,57 млрд. долара.
Дългосрочните нетни капиталови входящи потоци са достигнали 101,05 млрд. долара, докато за декември бяха обявени 87,1 млрд. долара.