"Това, което те трябваше да направят, бе да изберат някои европейски гении", твърди той, като предлага Леонардо да Винчи и Моцарт - двама души, които са живели преди създаването на сочените днес за техни родни страни съответно Италия и Австрия.
"Няма да успеете да създадете валута, която ще влезе в сърцата и умовете на хората, ако тя не е свързана с идентичността", твърди Прийор. "Историята на (френския) франк е един милион пъти по-интересна."
За германците (германската) марка символизираше възстановяването, възраждането, дори националната икономика след разрушенията от Втората световна война. Там, където отличителните белези на национализма бяха отхвърлени, имаше необикновено висока степен на гордост от валутата, символизираща експортната сила на страната.
На възпоменателна проява в германското министерство на финансите в средата на декември по случай годишнината на еврото, президентът на Бундесбанк Йенс Вайдман отбеляза, че германски марки за над 8 милиарда долара все още са в обращение цяло
десетилетие по-късно.
Част от тях са държани в албуми за спомен, но други са скътани от страх.
Тун Бойтин, имигрантка от Китай, която живее в Берлин, била скептично настроена за перспективите пред новата валута. Само и само за да бъде от сигурната страна, тя запазила 200 марки.
"В онези дни германската марка бе толкова силна, и дойде еврото, и аз просто си помислих: "Това няма да проработи", си спомня тя.
Миналата седмица Тун гласувала малък вот на доверие на общата валута, когато занесла своите марки в клон на Бундесбанк, за да ги обмени при курс 2:1 веднъж завинаги. "Сега мога да ги предам", обяснява тя. "Проблемите с еврото са малко преувеличени и в края на краищата ние трябва да намерим решение. Еврото трябва да има успех."
Мария Луиза Ферарис, административен сътрудник на компания в Милано, пази скъпи спомени от въвеждането на общата валута.
"Имах ентусиазма на младостта и новото; почувствах, че от всичко това ще излезе нещо положително", казва тя, като дава пример със свободата да пътуваш в Европа "без да се безпокоиш за обменния курс", което е плюс.
"Идеята бе да бъдем модерни, да вървим към едно интегрирано бъдеще."
Ентусиазмът на Ферарис не е намалял. "Въпреки всичко еврото е положителен и необратим избор", уверена е тя, макар да признава, че приемането на новата валута е имало и своите трудни моменти.
"Аз обаче все още вярвам, че ние се движим в правилната посока", казва Ферарис. "Няма връщане назад или поне така се надявам.
(БТА)
преди 12 години Здравейте г-н dean.jordanov,Предния коментар на Raboti е реплика по повод посочена Грешка на Джон Лоу.В нея Raboti представя теза, че няма грешка на Джон Лоу и пише за неща, които не отразяват истината за същността на това, което е означено като Грешка на Джон Лоу.Аз ползвам поведението на Джон Лоу през 1716 г., защото тогава за първи път в света по инициатива на Джон Лоу се ползват Незлатни пари и се допуска При употреба на Незлатни пари, продължаващо приложение на наследен стар, от време със Златни пари НЕПРИГОДЕН за стопанство с Незлатни пари начин на държавно финансово управление, което е държавна финансова грешка, защото при тези обстоятелства ежедневно се развива диспропорции и (за достатъчно време) криза, за да обоснова означение на тази държавна финансова грешка.Дали посочената държавна финансова грешка ще се наименова Грешка на Джон Лоу или по някакъв друг начин няма голямо значение, защото независимо от това какво е нейното име, същата съществува. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Ти изобщо вникна ли в предния коментар на Raboti? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Здравейте Raboti,Честита нова 2012 г. Желая нови Ваши успехи.Истината е, че днешния държавен дълг на съответна страна е поради влияние на конкретна държавна финансова грешка, която доскоро бе неизвестна за човека.Същият този държавен финансов недъг има свое начало.Тъй като държавната финансова грешка (При стопанство с Незлатни пари, продължена употреба на наследен от време със Златни пари начин на държавно финансово управление, който е НЕСЪВМЕСТИМ с Незлатни пари), поради която днес се развива стопанска криза се допуска за първи път в света през 1716 г. същата е означена на името на нейния инициатор като Грешка на Джон Лоу.С поздрави,Иван Митев отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Честита Нова Година!Този Джон Лоу не е допуснал никаква грешка, а заедно с Орлеанския херцог е печатал пари, за да се финансира купуването на акции в щата Луизиана (тогава френско владение). Луизиана не произвеждала нищо, но желаещите купували акции и когато станало ясно, че има измама, Джон Лоу избягал, а "акционерите" изгорели. Така бил открит пътят за Великата Френска Буржоазна революция.Та Джон Лоу е измамник, умело спекулирал с незнанието на тогавашните френски инвеститори. Нещо като Бърнард Мадоф. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Проблемът при еврото е, че се ползва при условия на конкретна държавна финансова грешка, която доскоро бе неизвестна за човека.Поради тази непълноценност продължава да се прилага НЕГОДЕН за евро начин на държавно финансово управление (ДФУ) и се развиват диспропорции и (за достатъчно време) криза. Същата е особено важната причина за съвременна европейска дългова криза.При стопанство с Незлатни пари няма да е налична проява на Грешка на Джон Лоу, ако се прилага усъвършенстван начин на ДФУ, който е ГОДЕН спрямо качества на Незлатни пари.До 24 часа след като се прекрати Грешката на Джон Лоу в европейски държави настоящата тяхна стопанска криза ще е успешно премахната. отговор Сигнализирай за неуместен коментар