Дълговата ксриза в еврозоната, която напоследък оказва най-голямо влияние върху валутните пазари, е далеч от разрешаването си и ще продължи да бъде водещ фактор за курсовете на основните валути.
Проблемът с бюджетния дефицит на САЩ обаче също оказва своето влияние и още днес речта на американския президент Барак Обама пред Конгреса, в която той ще предложи мерки за намаляване на бюджетния дефицит, част от които вече изтекоха в медиите, ще бъде сред главните събития в късния следобед.
В ранните утринни часове на вторник се очаква публикуването на стенограмата от последното заседание на ръководителите на централната банка на Австралия, на което лихвения процент в страната бе запазен без промяна.
Данните за швейцарския търговски баланс и прогнозите за основни икономически показатели в страната ще излязат в началото на работния ден, както и производствената инфлация в Германия.
Следобед се очакват цифрите за разрешителните за строителство и започването на ново жилищно строителство в САЩ.
В нощта на вторник срещу сряда излизат данните за японския търговски баланс, а малко преди обед се очаква нивото на заемите в британския публичен сектор.
В следобедните часове най-напред в Канада ще обяват нивото на инфлацията, след което ще излязат данните за продажбите на съществуващи жилища и запасите от суров петрол в САЩ.
Вечерта ще има изявление на американската Федерална комисия за свободния пазар и ще стане ясно нивото на междубанковите овърнайт депозити.
Четвъртъкът е до голяма степен посветен на индексите на бизнес активността, като се започне от Китай в ранните утринни часове и се премине през Франция, Германия и еврозоната преди обед.
Малко по-късно се очакват данните за новите промишлени поръчки в еврозоната и очакванията за тях във Великобритания.
Следобед ще излязат данните за продажбите на дребно в Канада и новите молби за безработни в САЩ, както и за потребителското доверие в еврозоната.
В петък ще се проведе поредното заседание на Международния валутен фонд, а за вечерта се очаква изявлението на президента на Европейската централна банка Жан-Клод Трише пред Международния съвет от Бретън Уудс. В събота се очаква той да говори и на годишната среща на Института за международни финанси.
Събитията около Гърция, които оказват постоянно влияние върху валутните пазари, се очаква да останат наситени и през предстоящата седмица, като още днес по обед се очаква изявление след срещата между представители на гръцкото правителство, Европейския съюз и МВФ.