Деканът на Финансово-счетоводния факултет (ФСФ) на Университета по национално и световно стопанство (УНСС) проф. д-р Снежана Башева връчи на ректора на УНСС проф. д.ик.н. Стати Статев официалната документация на акредитацията за самостоятелната квалификация по „финанси, счетоводство и бизнес” - ICAEW CFAB qualification, съобщават от учебното заведение.
Ръководството на ФСФ инициира през 2013 г. университетски проект съвместно с Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) за постигане на международно признат профил на образованието в УНСС в областта на финансите, счетоводството и финансовия контрол. Стратегическата цел на проекта е да бъдат признати от най-голямата световна професионална организация положените по време на следването от студентите на ФСФ изпити при кандидатстване за придобиване на международно признатата квалификация „дипломиран експерт-счетоводител”.
През октомври 2014 г. ректорът на УНСС подписа рамково споразумение “Partner in learning” между УНСС и Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW). С това нашият университет стана един от международните партньори за обучение на ICAEW в света (общо 21 извън партньорите от Великобритания).
През ноември 2015 г. ICAEW акредитира на 100% шестте модула от първо сертификационно ниво за квалификацията „дипломиран експерт-счетоводител” (ICAEW ACA qualification): „Сигурност“ (“Assurance”), „Управленска информация“ (“Management information”), „Право“ (“Law”), „Бизнес и финанси“ (“Business and Finance”), „Принципи на данъчно облагане“ (“Principles of taxation”) и „Счетоводство“ (“Accounting”).
По-късно ФСФ бе акредитиран освен за квалификацията „дипломиран експерт-счетоводител” (ICAEW ACA qualification) и за самостоятелната квалификация по „финанси, счетоводство и бизнес” (ICAEW CFAB qualification). Преди броени дни беше получена и акредитацията на УНСС от Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) за 2016 г.
УНСС е единственият университет от България, одобрен за международен партньор за обучение на Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ICAEW) (от общо 21 партньора в света извън тези от Великобритания).
преди 8 години Крайно време е държавата да финансира университетите според качеството на образованието, а не спрямо броя студенти в университетите. Само тогава УНСС ще може да се отърве от множеството посредствени студенти и ще останат качествените, тези които на истина разбират от национално и световно стопанство! Качествените студенти не са никак малко! Близо 100 години този университет твори елите на държавата. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години Следващата стъпка е УНСС да покаже на света ,че има велики учени които има какво да кажат на света ,и доцент Митко Хитов доктор по икономика и преподавател в УНСС го обясни 2009г. ''Светът в рецесия или системна криза'' - http://***.investor.bg/blogosfera/363/a/svetyt--v-recesiia-ili-v-sistemna-kriza-92906/подробно и накрая - http://krizata.blog.bg/history/2011/01/16/prichini-za-globalnata-ikonomicheska-kriza-obnoven-tekst.668684В началото на предаването ''Boom and Bust'' г-н Хитов обяснява ,че икономиката не е система в равновесие и в 16 минута го каза точно ,че мейнстрима не разбира проблема(системната криза) в който е попаднало човечеството ,и че се губи време - https://***.youtube.com/watch?v=jGSuCc9xBRY&list=A7F55FC7ED20B160Трябва да се проумее ,че кризата е системна - https://***.facebook.com/atanas.shalapatov/posts/1752811994997027 отговор Сигнализирай за неуместен коментар