IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Китайската емиграция бавно се насочва към периферията на еврозоната

Държавите, които въведоха или планират да въведат облекчен визов режим за чуждите инвеститори в имоти, са изгодна опция за китайците

11:26 | 03.12.12 г. 1
Китайската емиграция бавно се насочва към периферията на еврозоната

Докато в Китай продължава да се усеща натиска от нарастващите цени на жилищата, сравнително по-евтините имоти в някои европейски страни, предоставящи визи на временните и постоянни жители, предлагат изход за мнозина китайци, пише China Daily.

Кипър, например, който до неотдавна не бе сред топ дестинациите за желаещите да емигрират жители на азиатската страна, се оформя като един от лидерите в тази насока.

В момента островът предлага постоянно жителство на китайци, закупили имот на стойност най-малко 300 хил. евро.

По нова ускорена процедура на кандидат-емигрантите им отнема само между 30 и 50 дни, за да получат одобрение за виза.

От 2000 г. насам в Кипър, чието население е 870 хил. души, са продадени над 65 хил. имота на чужденци, а от май китайци са придобили над 500 имота на острова.

Испания също обмисля възможността да предлага жителство на чужденци, закупили жилище в страната на стойност над 160 хил. евро. Планът, обявен през ноември, се очаква да бъде одобрен през идните седмици и е насочен най-вече към китайски и руски купувачи.

Тази година Ирландия и Португалия също започнаха да предлагат жителство на чужденци, закупили имоти на техните територии. В Ирландия имотът трябва да струва над 400 хил. евро, а в Португалия минималният праг е 500 хил. евро.

Според експерти в тези държави броят на китайските имигранти е нараснал от началото на тази година, но не с очакваното темпо. Една от причините е, че нивото на образованието в тях не е толкова високо, колкото в традиционните дестинации за китайците като САЩ и Австралия.

Сред останалите пречки е фактът, че в тях английският не е официален език, икономиките им са в криза, а процесът на получаване на постоянно жителство е бавен.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 14:38 | 12.09.22 г.
Специални проекти виж още
Най-четени новини

Коментари

1
rate up comment 0 rate down comment 0
Nikola666
преди 12 години
Това че в Ирландия английският не е официален език наистина е проблем. Или поне според Zhao Shengnan.
отговор Сигнализирай за неуместен коментар
Финанси виж още