Един от факторите, който определя какъв тип “лоши” кредити да излизат на пазара, е структурата на засегнатите финансови институции. Като цяло, по данни на FDIC, 7 445 банки имат общи активи за 13,8 трлн. долара, като 1,53 трлн., или 11% от тях, са под формата на заеми за бизнес имоти. За водещите 100 банки този дял е едва 7%, или 784 млрд. долара.
Заемите за бизнес имоти при останалите банки обаче са много по-висок дял от общия размер: 750 млрд. от 2,9 трлн. долара, или 26%.
Освен разликата в обема заемите в балансите на най-големите банки като цяло са за големи, луксозни имоти, като например офис кули, регионални търговски центрове и апартаменти в големи градове и на други водещи пазари в САЩ, допълват авторите на документа.
Тези активи, въпреки че не са имунизирани срещу колебанията на икономическите фактори, са по-слабо податливи на резки промени в обстановката, затова те са най-атрактивните за инвеститорите.
За разлика от тях портфейлите на регионалните и общностни банки обикновено се състоят от строителни кредити или заеми за придобиване и строителство на по-малки и по-рискови бизнес имоти на по-малки пазари.
Почти половината от инвеститорите, участвали в изследването на компанията, посочват, че инвестиционната им дейност през 2011 г. е била приблизително същата като през предходните две години. Като цяло 28% от запитаните са били по-слабо активни, което е значително увеличение спрямо 2009 г., когато едва 5% твърдяха, че са били по-слабо активни.
Инвеститорите, които посочват, че са били по-активни, намаляват до 26% през миналата година в сравнение с 36% през 2010 г. и 49% през 2009 г.
Резултатите от изследването показват също, че през 2010 г. инвеститорите са заделили повече капитал за закупуване на “лоши” кредити от банки, като постигат по-голяма успеваемост при сключването на сделки спрямо предходни години.
Освен това инвеститорите продължават да търсят ливъридж, като 67% от анектираните очакват да използват известно ниво на финансиране за придобивания. Делът им обаче намалява в сравнение с 84% през 2010 г.