IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg

Британците изливат гнева си върху имотните посредници с игра

Една от целите на играта е да покаже огромния брой на сделките с имоти, които се провалят заради лошо обслужване или липса на финансиране

18:00 | 18.01.12 г.
<p>
	<em>Илюстрация: <a href="http://www.in-deed.net" target="_blank"><strong>in-deed.net</strong></a></em></p>

Илюстрация: in-deed.net

Купувачите на жилища във Великобритания могат спокойно да излеят гнева си към експертите по недвижими имоти. В мрежата циркулира нова игра, според която специалисти в сектора могат да бъдат „изстрелвани“ от топ, пише онлайн изданието PropertyWire.

"Angry Buyers" дава възможност на всички, на които им е писнало от брокери, адвокати и експерти по ипотеки, да се позабавляват. В същото време обаче играта дава и шанс на хората да спечелят възможността да им бъде покрит наемът или ипотеката за шест месеца.

Една от целите на играта е да покаже огромния брой на сделките, които се провалят заради лошо обслужване или липса на финансиране.

По данни на компанията за правни услуги в сферата на недвижимите имоти и създател на играта In-Deed, в периода от септември до ноември миналата година е имало огромен скок на провалените сделки с имоти. Според експертите тази ситуация отказва все повече купувачи дори да се опитат да извършат сделка. 

За посочените три месеца са се провалили около 531 хил. сделки спрямо 394 хил. за трите месеца от декември 2010 г. до февруари 2011 г.

Според фирмата през последните шест месеца на 2011 г. вероятността дадена сделка да се провали е станала по-голяма от шанса тя да бъде осъществена. Провалът на сделката струва на купувачите средно 5 500 паунда, изчисляват експертите.

Наблюдава се и занижаване на обслужването от страна на експертите в имотния бранш, показват резултатите от проучване на компанията.

Почти една четвърт от купувачите (24%) споделят, че наетият от тях посредник не е успял да им издейства ипотека. За сравнение само 11% от респондентите, които сами са организирали покупко-продажбата на имот, твърдят, че са се сблъскали с такъв проблем.

Един от осем участници в проучването (12%) се е сблъсквал с юридически трудности. Близо 13% от тези респонденти съобщават за некомпетентност, закъснения и грешки от страна на адвокатите.

Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.
Последна актуализация: 10:20 | 26.08.22 г.
Специални проекти виж още

Коментари

Финанси виж още