Дяловете на Букет АД оглавиха класацията на „биковете“ за втора поредна сесия с ръст от 31,04%. Най-силно понижение бе регистрирано по позицията на Електрометал АД. Ето и останалите участници в ежедневната рубрика на Investor.bg:
Букет АД (BUKT) + 31,03%
Акциите на Букет АД се повишиха с 31,03 на сто до средна цена 0,38 лева при изтъргувани 150 лота. Оферти по позицията за покупка има на ниво 0,38 лева, но липсват оферти за продажба. Новозагорското текстилно предприятие няма производствена дейност от 2001 година насам.
Пълдин Холдинг АД (HPLD) + 30,14%
Книжата на Пълдин Холдинг отбелязаха ръст от 30,14 на сто до 1,9 лева, като едва 25 акции смениха своя собственик. Търсене има на цена 2 лева, но липсва предлагане. Пълдин Холдинг АД-Пловдив обяви нетна неконсолидирана печалба за шестмесечието на годината в размер на 109 хил. лв., или 2,53 пъти повече в сравнение със същия период на миналата година. Пълдин Холдинг притежава дялово участие в капитала на общо девет дружества, от които седем дъщерни.
Родина-турист АД-София (RTUR) + 30%
Книжата на Родина-турист АД добавиха 30% към стойността си днес до ниво от 35,10 лв. при изтъргувано количество от едва 10 броя. Компанията реализира загуба от 265 хил. лв. за първото шестмесечие спрямо 3 хил. лв. положителен финансов резултат за сравнимия период на миналата година. В началото на юли мажоритарният собственик Родина-турист 97 обяви, че ще отправи търгово предложение към останалите акционери на 29 септември с цел отписване на Родина-турист АД от регистъра на публичните дружество. Родина-турист 97 АД притежава дялово участие от 90,02%.
Електрометал АД-Пазарджик (ELMET) – 30%
С 30% поевтиняха дяловете на Електрометал днес, след като по позицията бе сключена само една сделка с 11 броя на цена от 1,40 лв. За първото полугодие на тази година компанията реализира печалба от 16 хил. лв. в сравнение със загуба от 9 хил. лв. към 30 юни 2006.
Интрансмаш-инженеринг АД – София (ININ) – 18,18%
Свързани компании:


ПСЖ спечели Интерконтиненталната купа
НС прие на второ четене промени в Закона за ДДС
Младежи, участвали в антиправителствените протести, създадоха инициатива "СТОП"
Мъж беше прегазен от три коли на АМ "Тракия"
Желязков: Очевидно е, че отиваме на избори
Проф. Спасов: България има нужда от малки модулни реактори за балансиращи мощности
Прекрояването на доктрината на САЩ за Латинска Америка е ужасна геополитика
Ziemba очаква AI да подкрепи търсенето на газ през 2026
Ziemba: Ситуацията около Венецуела ще се отрази на Русия, Иран
Ziemba: Следим предлагането на петрол и от Гвиана
Как евтина тръба спестява сериозна сума от гориво
Главният дизайнер на Mercedes напуска
Нова технология разпознава пияните шофьори зад волана
Отмяна на забраната на ДВГ – какво означава това за шофьорите?
Ford обяви промени в стратегията и отписа 20 милиарда долара
Служители на американски ресторант използваха ChatGPT, за да...инсценират обир
Зодиите, които остават спокойни в кризисни ситуации
Европейският Eurofighter може скоро да лети за Бангладеш
Забравете крайната десница: Младите искат "Съединени европейски щати"