Акциите на Българска роза АД - Карлово оглавиха класацията на "биковете" днес с ръст от 20,86%. Най-силен спад се наблюдаваше по позицията на Интрансмаш – инженеринг АД. Общо 6 сделки (по-една за всяка позиция) бяха сключени с акциите на участниците в ежедневната класация на Investor.bg:
Българска роза АД-Карлово (ROZA) + 20,86% Добруджа холдинг АД-Добрич (DOBHL) + 20,00% Интрансмаш-инженеринг АД – София (ININ) – 25,62%
В една сделка бяха прехвърлени 10 акции от Българска роза АД на цена от 15,99 лв., или с близо 21 на сто повече от вчерашната търговска сесия. Дружеството обяви нетна печалба в размер на 242 хил. лв. за 2005 г. спрямо 340 хил. лв. година по-рано. Стара планина Холд притежава 49,59%, а Марица Холд АД - 11,57 на сто от капитала.
Акциите на Добруджа Холдинг поскъпнаха с 20 на сто до 1,20 лв. Прехвърлени бяха 25 броя на цена от 1,20 лв. За изминалата година холдинговото дружество обяви нетна консолидирана печалба от 52 хил. лв. спрямо отрицателен финансов резултат в размер на 73 хил. лв. за 2004 г. В портфейла на дружеството влизат 12 компании. Добруджа Холдинг притежава 34 на сто от Добротица БСК и 3,34 на сто от Фазерлес.
Еврохолд АД-София (EVHL) + 15,13%
След прехвърлянето на 20 броя в една сделка, книжата на холдинговото дружество поскъпнаха до ценовото ограничение и достигнаха 1,37 лв. Компанията притежава около 17 на сто от капитала на Евроинс АД, а печалбата й за 2005 г. намаля до 155 хил. лв. спрямо 274 хил. лв. за предходната година.
Книжата на Интрансмаш – инженеринг поскъпнаха с 25,62%, като по позицията бе сключена само една сделка с 10 броя на цена от 4,50 лв. Оферти за покупка има на ниво от 4,50 лв., но липсват продавачи. Компанията обяви печалба от 65 хил. лв. за миналата година спрямо загуба от 56 хил. лв. за предходния отчетен период.
Руен Холдинг АД – Кюстендил (HRU) – 21,91%
Компанията понижи пазарната си капитализация с 21,91% до ниво от 1,39 лв. за акция, след като вчера зае втората позиция сред „биковете“. По време на днешната борсова сесия в единична сделка бяха прехвърлени 75 акции на дружеството, като офертите са на нива от 1,37 лв. „купува“ и 1,79 лв. „продава“. Кюстендилският холдинг, който притежава дялови участия в общо 7 дружества, обяви нетна консолидирана печалба за изминалата година в размер на 197 хил. лв. или с 23,98% по-малко от края на 2004 година.
ЗММ-Нова Загора АД (ZMMNZ) – 15,9%
Дяловете на компанията поевтиняха с 15,9% днес до 5,50 лв. при минимален изтъргуван обем от 3 броя. Търсене по позицията има на ниво от 4,58 лв., а оферти за продажба – на 5,50 лв. Нетната печалба за 2005 година е на стойност хиляда лева спрямо 4 хил. лв. за предходния отчетен период. Мажоритарен собственик на ЗММ-Нова Загора е Заводи за металорежещи машини - България холдинг АД с дялово участие от 91,1%.
Свързани компании:


ПСЖ спечели Интерконтиненталната купа
НС прие на второ четене промени в Закона за ДДС
Младежи, участвали в антиправителствените протести, създадоха инициатива "СТОП"
Мъж беше прегазен от три коли на АМ "Тракия"
Желязков: Очевидно е, че отиваме на избори
Standard Chartered за AI рисковете
Какви мечки? Анкета на BofA показа растящ оптимизъм сред инвеститорите за 2026 г.
Розенбърг от Blackrock: Пазарите реагираха на данните за безработицата
ЕС иска правила "Купувай европейско" за заема на руски активи за Украйна
Проф. Спасов: България има нужда от малки модулни реактори за балансиращи мощности
Как евтина тръба спестява сериозна сума от гориво
Главният дизайнер на Mercedes напуска
Нова технология разпознава пияните шофьори зад волана
Отмяна на забраната на ДВГ – какво означава това за шофьорите?
Ford обяви промени в стратегията и отписа 20 милиарда долара
Скандал на "Мис Вселена": отнеха титлата заради расизъм
Изумителен руски вратар спаси 4 дузпи и донесе титла на ПСЖ
Жертви и ранени в Ростов след украински удар по танкер
7 ритуала за съживяване на любовта
Може ли някой да спре популистката десница в Европа?