Данко Идакиев е завършил ВМЕИ София, сега ТУ София. От 1987 г. до 1998 г. е работил основно в сферата на електрониката и програмирането, последователно в ЦИИТТ, National Semiconductor и ПСИ Аутомотив.
От 1999 г. до 2003 г. е бил Технически Директор на ЕКСО 2000 Бизнес Парк - инвестиции и отдаване на офиси под наем в първия Бизнес Парк в София. От 2004 г. до 2006 г. е заместник управител на Нисан София ЕООД. От 2006 г. до 2012 г. е изпълнителен директор на Нисан София АД.
Изпълнителен директор на Булленд Инвестмънтс АДСИЦ от 10 декември 2012 г.
- Г-н Идакиев, традиционно Булленд залага на два типа активи в портфейла си, а именно земеделски земи и други недвижими имоти, какво е текущото съотношение между двата типа?
Наистина Булленд се стреми да диверсифицира портфейла си, като се концентрира както върху земеделски земи в цялата страна, така и върху търговски, селскостопански и офис имоти в големите градове.
Към момента портфейла на Булленд се състои от над 16 000 дка земеделски земи, жилищни и търговски имоти, както и офиси. Общото РЗП на неземеделските имоти на Булленд към момента е приблизително 12 000 кв.м.
- Планирате ли промяна с увеличаване на акцента върху едно от двете направления?
Засега сме отворени към сделки и в двете направления, ако са на цени, които отговарят на стратегията на дружеството и гарантират добра доходност.
- Обявихте подготвяна сделка за 2,5 млн. лв., в сектора на земеделските земи или в другото направление ще бъде тя?
Сделката, ако изобщо се осъществи, е в сферата на земеделските земи, но искаме да подчертаем, че става въпрос само за предварителен договор. Така че може да коментираме по-подробно само след сключване на окончателен договор.
- Каква ще е стратегията ви при земеделските земи? Ще се съсредоточите ли в определени землища, ще купувате или продавате земеделска земя? Ще правите ли поземлено банкиране?
Първата стъпка от стратегията е да се освободим от имотите в землищата, в които имаме под 50 дка, като ги заменим или продадем и закупим земи в землища, в които имаме над 150 дка към момента.
Ще участваме активно във всички комасационни проекти в землищата, в които имаме значителни имоти с цел окрупняването на съществуващите земеделски площи.
преди 11 години Приятели от Инвестор, може ли да сте толкова нехайни - "...укрупняването на земеделскити..." ????Хайде да се стегнете малко, че си е направо обидно... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години 2ра статия за 2 дни в *** за това как цените на земя ще продължават нагоре, тази пък говори за неочакване за спад.Оче-извадно е, че се очакват сътресения на пазара, щом разни 'капацитети' от бранша взеха да шарят по медиите (и тук визирам само една, другите не съм гледал вчера и днес).Един не обясни дали пазара не е балонизиран заради субсидиите от ЕС, ама един едничък. Много спекуланти има на пазара сега, това е ясно. Като с ВЕИ, сладко е докато има дотации, ами после?! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години 78 % ,че той дядо ми на село ще постигне повече ,Не знам тук управлението не ми харесва. Излязох от таз компания още преди няколко месеца отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Има връзка между инфраструктурната политика и растежа на интерес към земи и имоти. Мен лично не ме учудва че твърде много хора почват да си правят сметки отрано (при пресметнат риск), когато виждат как започват да се подобряват пътищата, транспорта и комуникациите в България. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Това ми напомня за имотния балон преди 2008 г., когато много "разбирковци" ни обясняваха, как цените на имотите могат само да растат и колко е здрав фундамента. отговор Сигнализирай за неуместен коментар